Reklama

Niezwykłe narzędzia AI na WAT. Młodzi pokazali potencjał

Sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo i robotyka – III Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa “Student Cybernetics Symposium”
Sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo i robotyka – III Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa “Student Cybernetics Symposium”
Autor. Tymoteusz Kościuszko

W dniach 20–21 maja Warszawa stała się centrum debaty o przyszłości cyberbezpieczeństwa i przełomowych technologii – wszystko za sprawą III Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej Student Cybernetics Symposium (SCS 2025), która zgromadziła studentów i młodych naukowców z całej Polski. 

Patronat medialny

W dniach 20-21 maja Warszawa, a konkretnie siedziba Wojskowej Akademii Technicznej stała się centrum dyskusji o cyberbezpieczeństwie, technologiach przełomowych, informatyce i zagadnieniach prawnych dotyczących cyber. 

Do stolicy przybyli studenci i członkowie kół naukowych z całego kraju, aby wziąć udział w III Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej Student Cybernetics Symposium (SCS 2025). 

Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny i stanowi platformę wymiany wiedzy oraz doświadczeń między uczestnikami. Jego celem jest wspieranie rozwoju naukowego studentów, popularyzacja badań oraz budowanie międzyuczelnianej sieci współpracy.

    Reklama

    Kontynuacja tradycji

    Tegoroczną edycję konferencji otworzył Dziekan Wydziału Cybernetyki, dr hab. inż. Zbigniew Tarapata. Prof. WAT podczas inauguracji podkreślił kontynuację tradycji zapoczątkowanej przez Koło Zainteresowań Cybernetycznych (KZC), które od 1984 roku było gospodarzem studenckich sympozjów o ogólnokrajowym zasięgu.

      Reklama

      Wielki potencjał młodych Polaków

      W czasie wydarzenia reprezentanci uczelni z całej Polski mieli okazję zaprezentować wyniki swoich badań, m.in. w obszarze sztucznej inteligencji. 

      Przykładowo, przedstawiciele WAT-u omówili roczne wyniki prac oraz pokazali autorskie rozwiązania, w tym narzędzie AI do generowania personalizowanych wykładów

      Uczestnicy mogli również zapoznać się z osiągnięciami w zakresie m.in. obrony robotów bezzałogowych, generowania realistycznych obrazów twarzy czy kryptografii postkwantowej

      Jednym z hitów była udoskonalona proteza sterowana sygnałami EMG z użyciem sztucznej inteligencji.

        Reklama

        Patronaty

        Patronatem honorowym wydarzenie objęli:

        • Rektor-Komendant WAT gen. bryg. prof. dr. hab. inż. Przemysław Wachulak
        • Dowódca Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni gen. dywizji Karol Molenda

        Patroni merytoryczni:

        • Fundacja Perspektywy
        • Academic Partners
        • Fortinet

        Patroni medialni:

        • Głos Akademicki WAT
        • CyberDefence 24
        • Magazyn Semestr

          Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

          Reklama

          Operacje Wojska Polskiego. Żołnierze do zadań dużej wagi

          Materiał sponsorowany

          Komentarze

            Reklama