Reklama

Technologie

Microsoft zamyka dział Mixed Reality. Co to oznacza w praktyce?

Microsoft logo
Autor. Ajay Suresh/Wikimedia Commons/CC2.0

Cięcia kosztów, o których coraz częściej mówi się w kontekście największych firm technologicznych wiążą się także z zamykaniem konkretnych projektów. O rezygnacji z finansowania jednego ze swoich działów poinformował ostatnio Microsoft.

Reklama

W przypadku amerykańskiego giganta chodzi o dział Mixed Reality. Jest to zespół, który do niedawna odpowiadał za takie produkty jak AltSpaceVR czy Mixed Reality Tool Kit. Jak informuje Windows Central, przechodząca przez firmę fala zwolnień, nie oszczędziła nikogo z działu Mixed Reality. Wszyscy zostali zwolnieni.

Reklama

Opisywane zmiany mogą oznaczać, że Microsoft opóźni lub zrezygnuje z ambitnego celu stworzenia własnego metawersum. Projekt o nazwie AltSpaceVR oficjalnie zostanie zamknięty w marcu. Nie wiadomo też, jak ogłaszane cięcia wpłyną na Microsoft Mesh, czyli potencjalnego następcę AltSpaceVR.

Czytaj też

Holo Lens zagrożone?

Przyglądając się zmianom zachodzącym w Microsofcie, powstaje pytanie o jeszcze inny, do niedawna uznawany za bardzo istotny z punktu widzenia firmy, projekt. Chodzi o HoloLens. Nie wiadomo czy zmiany zachodzące w firmie doprowadzą do ostatecznej realizacji kontraktu Microsoftu z US Army.

Reklama

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama