Reklama

Technologie

Google pokaże nowości AI. Czy Bard będzie lepszy?

Fot. Fot. Kei Wenzel/Unsplash

Już w najbliższą środę odbędzie się konferencja Google o nazwie I/O. Tegoroczna edycja ma skupiać się na sztucznej inteligencji i szeregu rozwiązań AI, które mają być zaprezentowane przez Google.

Sztuczna inteligencja ma być głównym tematem tegorocznej konferencji programistów organizowanej przez Google . Podczas tego wydarzenia Sundar Pichai, dyrektor generalny Google'a ma przedstawiać postępy firmy w pracach nad rozwojem AI.

Z informacji przekazanych przez CNBC wynika, że firma planuje ogłosić szereg generatywnych nowości, w tym uruchomienie nowego dużego LLM (ang. Large Language Model) o nazwie PaLM2.

Model języka PaLM został ogłoszony przez Google po raz pierwszy w kwietniu 2022 roku. W marcu tego roku firma uruchomiła interfejs API dla PaLM i narzędzia AI dla przedsiębiorstw. Mają one pomóc w generowaniu tekstów, obrazów, dźwięków, itd.

Czytaj też

Ulepszony Bard

Podczas środowej konferencji mają być też ujawnione postępy w pracach nad Bardem. Firma spróbuje ukryć wizerunkową wpadkę, która pojawiła się w lutym, gdy Google po raz pierwszy zaprezentował swojego chatbota. O serii wpadek związanych z tą premierą pisaliśmy m.in. tutaj .

Portal The Verge rozpisuje się również na temat szansy na zaprezentowanie nowego modelu systemu Android. To nie jedyne nowości. Google ma także przedstawić swój nowy składany telefon, The Pixel Fold.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

/MG

Komentarze