Reklama

Technologie

Brazylia nie chce na swoim rynku iPhone’ów bez ładowarki

iPhone 13, fot. Apple
iPhone 13, fot. Apple

Brazylijski rząd nakazał koncernowi Apple wstrzymanie sprzedaży iPhone«ów bez dołączonej ładowarki na lokalnym rynku. Zdaniem urzędników, firma w ten sposób dostarcza konsumentom niekompletny produkt.

Reklama

Nakazowi wstrzymania sprzedaży iPhone'ów bez dołączonej ładowarki w zestawie (wszystkie modele od iPhone'a 12 wzwyż) towarzyszy orzeczenie o karze finansowej w wysokości 2,38 mln dolarów, którą Apple będzie musiało zapłacić za to, co brazylijskie ministerstwo sprawiedliwości określiło jako „oferowanie konsumentom niekompletnych produktów".

Reklama

Celowa praktyka dyskryminacyjna

Reklama

Resort określił sprzedaż telefonów bez dołączonej ładowarki jako „celową praktykę dyskryminacyjną", którą Apple ma stosować wobec klientów w Brazylii.

Czytaj też

Jednocześnie, jak informuje agencja Reutera , urzędnicy odrzucili argument Apple'a o tym, że sprzedaż smartfonów bez zasilacza ma zmniejszyć emisyjność i sprawić, że produkty tej firmy będą „bardziej zielone".

Zdaniem Brazylii, nie ma dowodów na to, że sprzedaż telefonów bez ładowarki przekłada się na jakikolwiek zysk dla środowiska naturalnego.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama