Reklama

Technologie

AI wzmocni Asystenta Google. Co przyniosą testy?

Autor. Brett Jordan/Unsplash

Google dokonuje przeglądu swojego Asystenta. W jego działania mają być testowo wdrożone technologie sztucznej inteligencji (AI).

Reklama

Asystent Google przejdzie metamorfozę, w której dużą rolę odegra AI - przynajmniej tak wynika z maili, do których dotarł portal Axios.

Reklama

Jak czytamy, kierownictwo zespołu Asystentów „widzi okazję do zbadania, jak wyglądałby superdoładowany Asystent, zasilany najnowszą technologią LLM".

W mailu wskazuje się też na to, że opisywane zmiany będą wymagać zmian na poziomie organizacyjnym – dojść ma do reorganizacji zespołów pracujących nad Asystentem.

Reklama

„Pozostajemy głęboko zaangażowani w Asystenta i jesteśmy optymistami, co do jego świetlanej przyszłości" – napisał w e-mailu wiceprezes Google, Peeyush Ranjan.

Czytaj też

Nie tylko Google

Włączenie AI do Asystenta Google rozpocznie się testowo od wersji mobilnej. Nie wiadomo czy i kiedy testy wpłyną na Asystenta będącego w powszechnym użyciu. Wiadomo za to, że prace nad swoim asystentem Alexa prowadzi też Amazon.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama