Reklama

Strefa Samsung

Stacja Galaxy w Warszawie. Nowa strefa edukacji o cyberbezpieczeństwie dla dzieci

Stacja Galaxy w Smart Kids Planet to nowe miejsce mądrej zabawy w Warszawie
Stacja Galaxy w Smart Kids Planet to nowe miejsce mądrej zabawy w Warszawie
Autor. Samsung Newsroom / materiały prasowe

Szukasz ciekawego i edukacyjnego sposobu na spędzenie czasu z dzieckiem? Już teraz w Warszawie można odwiedzić Stację Galaxy, nową przestrzeń w Smart Kids Planet, gdzie zabawa łączy się z nauką o bezpieczeństwie w internecie. Przekonaj się, ile atrakcji czeka na podopiecznych.

Artykuł sponsorowany

Stacja Galaxy to 13 kosmicznych „misji” związanych z tematem bezpieczeństwa w internecie. Wszystko to w pierwszym w Polsce Centrum Mądrej Zabawy w warszawskiej Fabryce Norblina, gdzie powstała przestrzeń Stacja Galaxy.

Wyjątkowa przestrzeń edukacyjna w Smart Kids Planet w Warszawie jest przeznaczone dla dzieci do 10. roku życia.

Nauczą się tam, jak tworzyć silne hasła; dowiedzą się, jak identyfikować fake newsy; poznają zasady netykiety; „wykryją” internetowe zagrożenia; odkryją, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń mobilnych i nie tylko.

Reklama

Strefa została stworzona we współpracy z nauczycielami, a jej celem jest nie tylko edukacja o bezpieczeństwie w sieci, ale również rozwijanie kompetencji przyszłości, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów.

„Naszą misją już od wielu lat jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się w cyfrowym świecie. Dlatego chcieliśmy stworzyć niecodzienną przestrzeń, w której najmłodsi znajdą wiele ciekawych, interaktywnych i użytecznych atrakcji, poznają dobre nawyki korzystania ze smartfonu czy odkryją, w jaki sposób Internet może przydać się do nauki i zabawy. Strefa Stacja Galaxy będzie nowym, ekscytującym miejscem na mapie Warszawy zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów, którzy chcieliby ciekawie spędzić czas, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą korzystania z urządzeń mobilnych” – mówi cytowana w komunikacie Marta Trojanowska, liderka projektu i Senior Marketing Manager w Samsung Electronics Polska.

Reklama

Czytaj też

Stacja Galaxy to:

  • Przestrzeń edukacyjna dla dzieci w wieku 6-10 lat;
  • 13 interaktywnych misji związanych z bezpieczeństwem w Internecie;
  • Strefa stworzona we współpracy z nauczycielami;
  • Miejsce, gdzie zabawa łączy się z nauką;
  • Alternatywna forma aktywności do zajęć prowadzonych w szkołach.

Czytaj też

Stacja Galaxy w Warszawie
Stacja Galaxy w Warszawie
Autor. Samsung Newsroom/ materiały prasowe

Dla nauczycieli i rodziców

Do I edycji programu „Stacja Galaxy” zgłosiło się blisko 290 szkół podstawowych z całej Polski. Szkoły będą mogły otrzymać certyfikat udziału w programie „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”, a dla najbardziej aktywnych placówek przewidziano nagrody rzeczowe w konkursie pod hasłem „Aktywna Stacja Galaxy”.

Strefa Samsung w Warszawie uczy cyberbezpieczeństwa dzieci
Strefa Samsung w Warszawie uczy cyberbezpieczeństwa dzieci
Autor. Samsung Newsroom / materiały prasowe

W ramach Stacji Galaxy odbyły się już szkolenia dla nauczycieli, które przygotowują do prowadzenia zajęć w klasach – na podstawie scenariuszy opracowanych z nauczycielami. Program uwzględnia też rodziców, którzy mogą mieć wpływ na cyfrową higienę dzieci oraz ich bezpieczną aktywność w sieci.

Stację Galaxy można odwiedzać w Smart Kids Planet w Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie. Strefa jest czynna codziennie w godzinach 9:00-20:00.

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama