Reklama

Strefa Samsung

Ochrona środowiska. Jak Samsung dba o planetę?

Samsung Nano City
Samsung Nano City (Hwaseong)
Autor. Samsung

Samsung Electronics podejmuje aktywne działania na rzecz ochrony środowiska. Wysiłki koncernu wpisują się w założenia zrównoważonego rozwoju. Firma podzieliła się swoimi osiągnięciami w tym zakresie oraz planami na przyszłość. Na co stawia technologiczny gigant?

Reklama

Artykuł sponsorowany

Reklama

30 czerwca miała miejsce premiera raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju: „A Journey Towards a Sustainable Future” , który został przygotowany przez Samsung Electronics. Na kartach dokumentu koncern ujawnia swoją strategię, plany na najbliższe lata oraz wyniki w kluczowych obszarach.

Czytaj też

Zerowa emisja

Mowa o m.in. postępach we wdrażaniu nowej Strategii Środowiskowej, która odnosi się do działań firmy na rzecz osiągnięcia zerowej emisji netto w dziale Device eXperience (DX) do 2030 r., a na poziomie przedsiębiorstwa - do 2050.

Reklama

„W ubiegłym roku Samsung zakończył proces przejścia na energię odnawialną w swoich zakładach w Wietnamie, Indiach i Brazylii. Było to zgodne z postawionym celem, którym jest pełne przejście na tego typu energię w DX i wszystkich lokalizacjach operacyjnych poza Koreą Południową do 2027 r.” – wskazuje Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu Samsung Polska.

Czytaj też

Recykling

Jak dodaje, koncern zwiększył ilość żywicy pochodzącej z recyklingu, która wykorzystywana jest w elementach wyprodukowanych z tworzyw sztucznych. W perspektywie 2030 roku połowa tego typu części ma docelowo powstać na bazie żywicy z recyklingu. W całości powinno to nastąpić do 2050 roku.

Czytaj też

Mniejsza emisja gazów

Warto także zaznaczyć, że w ubiegłym roku dział Device Solutions firmy Samsung rozbudował specjalne instalacje systemów katalitycznych w swoich zakładach, aby dzięki zastosowanym rozwiązaniom m.in. ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.

Czytaj też

Współpraca mocnym punktem

„Samsung cały czas rozwija relacje z innymi podmiotami. Stale rozszerza współpracę i partnerstwa. Dołączyliśmy do globalnych inicjatyw, w tym np. RE100, Asian Clean Energy Coalition (ACEC) i Platform for Accelerating the Circular Economy (PACE)” – zwraca uwagę Tomasz Chomicki.

Czytaj też

Sprawdź sam

To jednak nie wszystkie inicjatywy firmy na rzecz ochrony środowiska. W lutym br. Samsung uruchomił specjalną witrynę , dzięki której można zobaczyć szczegółowe informacje dotyczące działań koncernu na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Pełna wersja raportu „A Journey Towards a Sustainable Future” jest dostępna pod linkiem .

Reklama

Komentarze

    Reklama