Reklama

Strefa Samsung

Galaxy SmartTag2 i skuteczna pomoc w odnajdywaniu rzeczy

Galaxy SmartTag2
Autor. Samsung Newsroom

„Gdzie to położyłem?” – to pytanie, które z pewnością zadawaliśmy sobie niejednokrotnie, szukając sprzętu, który gdzieś zapodzialiśmy. Samsung Electronics dąży do tego, aby takie pytania padały jak najrzadziej.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Galaxy SmartTag2 to narzędzie, które ma wprowadzić proste i dogodne rozwiązanie ułatwiające lokalizowanie poszczególnych urządzeń. O najnowszych udogodnieniach opowiadają projektanci: Dalwon Kim oraz Kiyoung Kwon. Jakie poprawki udało im się wdrożyć w stosunku do premierowej wersji SmartTag?

Reklama

Najbardziej dostrzegalną zmianą, którą przynosi SmartTag2 ma być wygląd. Wielkość i grubość urządzenia zostały zredukowane. Zwiększyć ma się również funkcjonalność.

„Po dokonaniu analiz i przeczytaniu tysięcy opinii, zwróciliśmy uwagę na pewne małe niedogodności, które wpływały na doświadczenia użytkowników” – powiedział Dalwon Kim, który dodał że dzięki temu SmartTag2 – w stosunku do poprzednika - ma zwiększoną wytrzymałość (m.in. większą wodoodporność). 

Reklama

Czytaj też

Silna bateria

Wśród nowości, które wprowadza Galaxy SmartTag2 znajduje się też widok kompasu oraz tryb utracony (ang. Lost Mode). Pierwsze wymienione udogodnienie ma wdrażać bardziej intuicyjne lokalizowanie szukanego urządzenia. Oprócz wyświetlania kierunku, w którym należy podążać, aby je znaleźć, użytkownik otrzymuje informacje o odległości, która dzieli go od poszukiwanego obiektu. „Strzałka działa w podobny sposób, jak kompas” – stwierdził Kim.

Dyskutując o udogodnieniach, które przynosi SmartTag2 nie można zapominać o wydłużonej żywotności baterii, która wystarczy teraz nawet na 500 dni ciągłego użytkowania. Jednak to nie wszystko. „Uruchomienie trybu oszczędzania energii sprawia, że życie baterii może zostać przedłużone nawet do 700 dni” – powiedział Tomasz Chomicki, dyrektor rozwoju biznesu w Samsung Electronics Poland.

Czytaj też

Nie zapominając o bezpieczeństwie

Samsung nie zapomina o zapewnianiu urządzeniom bezpieczeństwa na odpowiednio wysokim poziomie. Gwarantuje to m.in. Samsung Knox.

„Zgoda użytkownika jest konieczna. Bez niej uzyskanie dostępu do danych lokalizacyjnych danego Galaxy SmartTag2 jest niemożliwe. Wszystkie dane użytkownika są zaszyfrowane i zabezpieczone przez Knox. To użytkownik wybiera, z kim chce się dzielić informacjami na temat lokalizacji” – podsumował Kim.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama