Reklama

Strefa Samsung

10 lat Samsung Security. Wizja bezpiecznej przyszłości Samsung

Knox ma 10 lat. Pierwsza prezentacja miała miejsce w 2013 roku w Barcelonie.
Fot. Samsung Newsroom Library

Mija 10 lat, odkąd Samsung przedstawił światu system Knox – jedną z najbardziej zaufanych platform bezpieczeństwa na świecie.

Artykuł sponsorowany

Warto przyjrzeć się temu, jak przez ostatnią dekadę ewoluował Samsung Knox. Dobrze też zobaczyć, jak firma chce wkroczyć w nową erę ochrony urządzeń miliardów użytkowników na całym świecie.

10 lat Knox

Platforma bezpieczeństwa Samsung Knox ma już 10 lat. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana publicznie podczas Mobile World Congress w 2013 roku w Barcelonie. Podczas ostatniej dekady Samsung Knox ewoluował w kompleksową platformę bezpieczeństwa będącą synonimem skutecznej ochrony użytkowników i przedstawicieli biznesu. Teraz – dzięki Knox Matrix – Samsung chce wyznaczyć nową jakość ochrony urządzeń.

Czytaj też

Knox Matrix – nowa jakość ochrony

Knox Matrix to wizja przyszłości Samsung, gdzie poszczególne urządzenia tworzą ekosystem, w którym chronią siebie nawzajem. Można powiedzieć, że wyraża ona kompleksowe podejście do bezpieczeństwa. Telewizory, smartfony, a nawet odkurzacze i lodówki – sieć połączeń współpracujących urządzeń staje się coraz bardziej imponująca i nic nie wskazuje na to, że ulegnie to zmianie w najbliższym czasie.

„Samsung jest świadomy, że oprócz niezaprzeczalnych atutów, rosnąca liczba połączeń stwarza większe ryzyko dla cyberbezpieczeństwa. Dotychczasowe zabezpieczenia mogą okazać się być niewystarczające, dlatego też Knox Matrix chce temu wyzwaniu sprostać” - powiedział Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Samsung Electronics Polska.

Dzięki Knox Matrix urządzenia chronią się nawzajem, współpracując ze sobą w zaufanej w sieci. Jak to działa? Jeśli któryś z elementów będzie skompromitowany, Knox Matrix wyizoluje go z całego ekosystemu, po to aby uchronić całą resztę urządzeń. Rozwiązanie to sprawia, że „smart home” staje się „inteligentną tarczą”, która powoduje, że im więcej narzędzi jest ze sobą połączonych, to tym silniejsza staje się ich wzajemna ochrona.

Trzy cechy

Istnieją trzy kluczowe cechy Knox Matrix, które zapewniają mu sukces. Chodzi o Trust Chain, obejmujący urządzenia monitorujące się nawzajem pod kątem zagrożeń; Credential Sync, który chroni danych użytkownika podczas transferowania ich pomiędzy przyrządami oraz Cross Platform SDK, czyli narzędzie pozwalające urządzeniom z różnymi systemami operacyjnymi na dołączenie do Knox Matrix (zachowując odpowiednie standardy bezpieczeństwa).

Czytaj też

Wiele wyzwań

Przed Knox Matrix kolejne wyzwania. Jakie? Chodzi przede wszystkim o ustawiczne zapewnianie umiejętnej współpracy wielu różnych produktów. Ponadto rozbudowa ekosystemu nie może oznaczać coraz trudniejszego użytkowania. Knox Matrix powinien też alarmować użytkowników o pojawiających się zagrożeniach i informować ich o potencjalnych rozwiązaniach danych problemów.

Knox Matrix będzie wdrażany etapami, a początkowo stanie się dostępny w produktach Samsung Galaxy. Modele smartfonów i tabletów kompatybilne z tym rozwiązaniem będą dostępne w 2024 roku. W kolejnych miesiącach dołączą do nich kolejne urządzenia domowe.

Komentarze