Reklama

Social media

Ultimatum Muska. „Będziemy musieli być ekstremalnie hardkorowi"

Fot. Daniel Oberhaus/Wikimedia Commons/CC4.0

Właściciel Twittera przedstawił swoim pracownikom nową politykę firmy. Ci z nich, którzy nie zgodzą na propozycję Elona Muska, prawdopodobnie pożegnają się z pracą w platformie.

Jak możemy przeczytać na stronie "Financial Times" , w mailach przesłanych do pracowników Twittera Elon Musk zasugerował, że ci którzy nadal będą chcieli pracować w firmie, będą musieli zgodzić się na ekstraordynaryjne warunki pracy.

„Będziemy musieli być ekstremalnie hardkorowi" oraz „tylko wyjątkowe wyniki będą oceniane pozytywnie" – między innymi w taki sposób komunikował się Musk ze swoimi pracownikami w ostatnich dniach.

Co może stać za tak enigmatycznymi słowami? Jedną z bardziej prawdopodobnych odpowiedzi jest chęć postawienia na nienormowany czas pracy, a także próba nakłonienia pracowników do - przynajmniej częściowej - rezygnacji z pracy zdalnej i powrót do pracy w biurze.

Czytaj też

Kolejne cięcia w Twitterze?

Musk w swoim ultimatum podał dokładny termin (łącznie z godziną) oczekiwanej odpowiedzi. Co stanie się w sytuacji, gdy pracownik nie odpowie na maila w odpowiednim czasie? Może to wiązać się z końcem jego pracy dla firmy.

Dlaczego po dokonaniu zwolnień w pierwszych dniach po objęciu sterów w tej platformie, Musk doprowadza do sytuacji, która (prawdopodobnie) zakończy się kolejną falą odejść z firmy ? Czy odpowiedzią jest Twitter Blue i próba jak najszybszego wprowadzenia go w życie? O tym z pewnością przekonamy się w najbliższej przyszłości.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Komentarze