Reklama

Social media

Sztuczna inteligencja jako swatka? OkCupid uważa to za świetny plan

Autor. Shaira Dela Peña / Unsplash

Popularny serwis randkowy OkCupid testuje generowanie pytań pozwalających użytkownikom na dobieranie się w pary przez ChatGPT – model językowy stworzony przez firmę OpenAI.

Reklama

Serwis i aplikacja OkCupid to jedna z najpopularniejszych usług randkowych online na Zachodzie i – jak zauważa serwis TechCrunch – kolejna firma, która wpadła w gorączkę sztucznej inteligencji i postanowiła wykorzystać algorytmy w swoich usługach.

Reklama

Algorytmy jak biuro matrymonialne

Reklama

ChatGPT – model językowy stworzony przez firmę OpenAI współpracującą z Microsoftem, ma posłużyć platformie OkCupid do generowania pytań pozwalających użytkownikom serwisu dobierać się w pary.

Pytania będą skupiały się na takich kwestiach jak: wartości ważne dla użytkownika oraz to, jak dana osoba postrzega samą siebie i jakie ma cechy osobowości. Następnie algorytm przeanalizuje, kto spośród innych użytkowników platformy nadaje się jako potencjalna para dla danej osoby i zasugeruje połączenie w aplikacji.

Czytaj też

Rzecznik platformy w rozmowie z serwisem Tech Crunch twierdzi, że „OkCupid zawsze trzyma rękę na pulsie", gdy mowa o nowinkach technologicznych, takich jak ChatGPT.

Co mówi o nas nastawienie do AI?

Według firmy, osoby pozytywnie nastawione do czatbota ChatGPT zyskują o 40 proc. więcej sugestii potencjalnych partnerów w aplikacji, niż te, które uważają, że sztuczna inteligencja jest raczej przerażającym wynalazkiem.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama