Reklama

Social media

Spam na Twitterze. „Każdego dnia znika milion kont”

twitter
Fot. ajay_suresh/Flickr/CC BY 2.0

Każdego dnia z platformy znika milion kont odpowiedzialnych za spam – deklaruje Twitter. Czy to wystarczy, aby Elon Musk dopiął transakcję wykupu firmy?

Podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele Twittera przekazali, że platforma każdego dnia usuwa milion kont spamowych. Briefing miał wyjaśnić kwestie związane z fałszywymi kontami i botami, co jest istotnym punktem wykupu giganta przez Elona Muska – informuje Associated Press.

Przypomnijmy, że dyrektor generalny Tesli ogłosił, iż wykupi Twittera za ok. 44 mld dolarów. Jednak transakcja nie została jeszcze zrealizowana ze względu na istniejące na platformie boty. Musk żąda, aby gigant wykazał, że mniej niż 5 proc. użytkowników to fałszywe konta.

Zdaniem firmy, kwartalne raporty pokazują, że boty stanowią znacznie poniżej wspomnianych 5 proc. bazy wszystkich aktywnych profili.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze