Reklama

Social media

Senegal zablokował TikToka

tiktok
TikTok
Autor. greenwish _/pexels.com

Władze Senegalu zablokowały TikToka w kraju. „To platforma społecznościowa preferowana przez użytkowników o złych zamiarach do rozpowszechniania nienawistnych i wywrotowych treści” – tłumaczy rząd.

Reklama

Sytuacja w Senegalu jest napięta. Wiąże się to z walką o władzę w tym kraju między liderem opozycji Ousmane Sonko (partia Pastef) i obecnym prezydentem Macky Sall, który ubiega się o trzecią kadencję w przyszłorocznych wyborach. Społeczeństwo wyszło na ulicę, a aparat państwowy stara się stłumić demonstracje.  

Reklama

Czytaj też

Reklama

Zablokowanie TikToka

Rząd Senegalu ograniczył dostęp do usług internetowych, uzasadniając to zagrożeniem dla stabilności kraju. Teraz minister komunikacji, telekomunikacji i gospodarki cyfrowej Me Moussa Bocar Thiam podjął decyzję w imieniu władzy o zablokowaniu TikToka.

TikTok jest platformą społecznościową preferowaną przez użytkowników o złych zamiarach do rozpowszechniania nienawistnych i wywrotowych treści” – cytuje fragment rządowego oświadczenia Reuters. 

Agencja przytacza również wypowiedzi Senegalczyków, którzy wskazują, że decyzja władzy utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Chodzi o m.in. niemożliwość prowadzenia sprzedaży internetowej czy zakupu towarów.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama