Reklama

Social media

Reklamy polityczne wrócą na Twittera

Twitter
Fot. Alan O'Rourke/Flickr/CC BY 2.0

Na Twitterze ponownie pojawią się reklamy polityczne, co ma związek z powrotem platformy do stanowiska sprzed 2019 roku. Elon Musk liczy, że w ten sposób uda mu się podreperować budżet platformy.

Twitter zapowiedział rozszerzenie polityki dotyczącej dozwolonych reklam politycznych na platformie – informuje agencja Reutera. Oznacza to powrót do stanu sprzed 2019 roku, kiedy to gigant mediów społecznościowych podjął decyzję o wprowadzeniu ograniczenia tego typu reklam w ramach serwisu.

Czytaj też

Dezinformacja wyborcza

Przypomnijmy, że zakaz nałożyli także inni przedstawiciele social mediów, m.in. Facebook. Było to efektem silnej krytyki pod adresem platform. Zarzucano im, że poprzez reklamy polityczne rozpowszechniana jest w sieci dezinformacja wyborcza.

„Naszym zdaniem zasięg przekazu politycznego należy zdobywać, a nie kupować” – stwierdził wówczas Jack Dorsey, ówczesny dyrektor generalny Twittera.

Czytaj też

Podreperować budżet

Teraz Elon Musk ma powrócić do starej polityki ze względu na kondycję koncernu. Miliarder liczy, że w ten sposób firma zwiększy przychody i poprawi swoje wyniki finansowe.

Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy są zwolnienia. Redukcja personelu była jedną z pierwszych decyzji podjętych przez nowego właściciela platformy. Musk tłumaczył, że to niezbędne, by „wejść na zdrową ścieżkę rozwoju".

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze