Reklama

Social media

Meta uruchomi rywala Twittera - aplikację Threads

Meta uruchomi rywala Twittera - aplikację Threads. Jak działa?
Meta uruchomi rywala Twittera - aplikację Threads. Jak działa?
Autor. fot. Meta

W czwartek Meta (właściciel m.in. Facebooka) uruchomi aplikację, która ma rywalizować z Twitterem o użytkowników. Czym będzie charakteryzować się Threads?

Reklama

O planach Mety informowaliśmy już jakiś czas temu na łamach CyberDefence24.pl . Jak pisaliśmy, Meta chce stworzyć zdecentralizowany serwis społecznościowy, służący użytkownikom do dzielenia się krótkimi tekstami. Z technicznego punktu widzenia ma to wyglądać podobnie, jak w przypadku Mastodona.

Reklama

Nowa aplikacja Mety – Threads – jak podaje BBC ma być apką do „konwersacji tekstowych”, a pulpit do nawigacji podobny do Twittera.

To kolejny objaw rywalizacji między Zuckerbergiem a Muskiem, którzy zapowiadali „walkę w klatce” w wymianie wpisów na swoich platformach. Jak na razie nie wiadomo, czy te zapowiedzi można traktować na poważnie, czy jako kolejne popisowe przepychanki miliarderów.

Reklama

Czytaj też

Threads od Mety

Aplikacja Zuckerberga – przynajmniej póki co, zdaniem BBC – ma być bezpłatna i nie posiadać żadnych ograniczeń względem liczby postów (jak to ostatnio zapowiedział w przypadku Twittera Musk, o czym więcej pisaliśmy tutaj).

Czytaj też

"Wątki to miejsce, w którym społeczności spotykają się, aby omówić wszystko - od tematów, na których zależy ci dzisiaj - po to, co będzie popularne jutro" – zapowiedziano w opisie apki.

Threads ma gromadzić takie dane jak : historię przeglądania, dane o geolokalizacji i dotyczące zakupów. Na razie nie wiadomo wiele więcej na ten temat, trzeba zatem poczekać do premiery w czwartek.

Czytaj też

Wygląda na to, że rywalizacja na rynku platform społecznościowych zaostrza się – po początkowych wzrostach serwisu Mastodon, teraz inny – Bluesky w ostatni weekend miał notować „rekordowy ruch” po tym, jak Musk ogłosił zmiany na swojej platformie.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama