Reklama

Social media

Facebook i Twitter zachęcają użytkowników na Ukrainie do zabezpieczania kont

Fot. Pxhere/CC0

Platformy społecznościowe wezwały w czwartek użytkowników, zwłaszcza na Ukrainie, do podjęcia działań zabezpieczających ich konta, aby chronić je przed hakerami i manipulacjami podczas rosyjskiej inwazji - podał Business Insider.

Reklama

Rosyjska propaganda wykorzystuje media społecznościowe do manipulowania wydarzeniami politycznymi, często rozpowszechniając dezinformację. Fałszywe informacje o rosyjskiej inwazji na Ukrainę już stanowią połowę ostatnich postów na Twitterze i Facebooku.

Reklama

Ukraińscy użytkownicy platform mediów społecznościowych są narażeni na zwiększone ryzyko manipulacji ich kontami. Jest to taktyka, którą Rosja od lat stosuje do rozpowszechniania dezinformacji.

Czytaj też

Twitter zamieścił wskazówki w języku angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Zachęcił do ochrony kont i choć nie wymienił Rosji, to opublikował wątek na temat unikania manipulacji i wymienił różne sposoby, jak to zrobić. Poinformował „jak kontrolować swoje konto i informacje cyfrowe", sugerując użytkownikom, aby po prostu dezaktywowali swoje konta, jeśli poczują się zagrożeni. Następnie wyjaśnił, co powinni zrobić, jeśli konto zostało zhakowane, jak się dowiedzieć, czy tak się stało i zasugerował, aby nie podawać lokalizacji. Wyjaśnił również, jak całkowicie wyłączyć śledzenie lokalizacji na smartfonie.

Reklama

Z kolei David Agranovich, dyrektor ds. analizy zagrożeń Meta, przekazał na Twitterze, że firma, która niedawno zmieniła nazwę z Facebooka, dodała dodatkowe funkcje dla użytkowników na Ukrainie, aby mogli chronić swoje konta. Agranovich przekazał po ukraińsku, że każdy użytkownik w tym regionie ma teraz narzędzie do skutecznego blokowania swoich profili i dodawania do nich zabezpieczeń za pomocą jednego kliknięcia.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze