Portugalia: nowe prawo pozwala ograniczyć dostęp do internetu

15 lutego 2021, 14:05
PORTUGALIA_INTRNET90
Fot. Anna Shvets/pexels.com

Rząd Portugalii opublikował w poniedziałek przepisy umożliwiające operatorom telekomunikacyjnym ograniczanie użytkownikom dostępu do internetu. Nowe regulacje nie przewidują limitów w podstawowym korzystaniu z sieci, ale mogą wpłynąć na aktywność użytkowników gier.

Według nowego prawa ograniczenie klientom zakresu korzystania z sieci lub zablokowanie do niej dostępu może mieć miejsce w sytuacji, gdy “zostanie zagrożona infrastruktura krytyczna państwa” dotycząca internetu.

W związku z tym ograniczeniom może podlegać aktywność w internecie, która nie jest uznawana za podstawową, a operatorzy mogą ograniczyć korzystanie z gier komputerowych, a także platform cyfrowych.

Nowe przepisy weszły w życie wraz z przedłużeniem stanu wyjątkowego w Portugalii do 1 marca. Rząd wyjaśnił, że musiał zostać on utrzymany z powodu wysokiej dynamiki zakażeń koronawirusem. Na podstawie przepisów przedłużających stan wyjątkowy Portugalia utrzyma do marca kontrole na granicach z Hiszpanią, a także zdalne prowadzenie zajęć na uczelniach wyższych i w szkołach.

Zmianą wobec dotychczasowych przepisów jest wprowadzona od poniedziałku możliwość sprzedaży książek oraz artykułów biurowych i szkolnych na terenie wielkopowierzchniowych sklepów.

image

 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24