Zespół ekspertów z Centrum Projektów Informatycznych (CPI) pokonał ponad 20 zespołów z kilkunastu krajów NATO w jednym z najważniejszych na świecie konkursów projektowo-programistycznych NATO TIDE Hackathon 2020.
Tegoroczna edycja została zorganizowana przez Sojusznicze Dowództwo ds. Transformacji (ACT). Rywalizacja odbywała się w Monachium w Niemczech przez 4 dni, od 17 do 21 lutego br.
Polskę reprezentowały 2 drużyny:
Jesteśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi z wygranej. Rywalizacja była zacięta i trwała do ostatnich minut konkursu. Powoli dochodzimy do siebie, ponieważ pracowaliśmy też nocami i teraz musimy to odespać - powiedzieli tuż po odebraniu nagrody zwycięzcy z CPI.
Rywalizacja międzynarodowych zespołów odbywała się w trzech kategoriach:
Zespół z CPI zwyciężył w kategorii dynamicznego oznaczania strumieni audio i video oraz okazał się najlepszy w całym konkursie.
Uczestnicy tegorocznego TIDE Hackathon musieli się wykazać pomysłowością i niekonwencjonalnym podejściem do rozwiązywania zadań. Zespoły musiały skoncentrować się na różnych aspektach uczenia maszynowego (machine learning). Stosując narzędzia open source miały dokonać ekstrakcji oraz wizualizacji informacji, które poprawią interoperacyjność między różnymi modelami uczenia maszynowego, narzędziami, rozwiązaniami i procesami.
W nagrodę zwycięskie zespoły wezmą też udział w pracach NATO TIDE Sprint w Sztokholmie
Konkurs Tide Hackathon organizowany jest od 2016 r. Biorą w nim udział międzynarodowe zespoły projektantów i programistów z instytucji wojskowych, środowisk akademickich i firm komercyjnych.
Tegoroczny sukces Polaków jest już kolejnym z rzędu. Zespoły znad Wisły już po raz trzeci zajmują pierwsze miejsce na podium.
Informacja prasowa
Strategia panstwa powinna zabraniac ujawniac ze sie jest lepszym tzn wychodzic przed szereg.Nie mozna pokazywac swoich moznych stron w tego typu konkursach.Przez cos takeigo nie ma sie przewagi zaskoczenia.
Brawo.
Czy z tych geniuszy gdy ukończą studia będzie miała korzyść Polska czy jak to przeważnie bywa jakiś inny kraj?
Czytaj ze zrozumieniem - oni nie są studentami, tylko żołnierzami podległymi pod Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni - więc służą dla Polski !