Reklama

Polityka i prawo

Związek Cyfrowa Polska będzie mieć nowego wiceprezesa

Jacek Łęgiewicz (trzeci od lewej) nowym wiceprezesem Cyfrowej Polski
Autor. Mirosław Mróz/Defence24

Od 1 lutego Związek Cyfrowa Polska zyska nowego wiceprezesa. Będzie nim ekspert od lat związany z firmą Samsung Electronics Polska.

Cyfrowa Polska będzie mieć nowego wiceprezesa. Od 1 lutego br. będzie nim Jacek Łęgiewicz, dyrektor ds. komunikacji publicznej w Samsung Electronics Polska. Od kilku lat pełni funkcję członka zarządu Związku Cyfrowa Polska.

Czytaj też

Reklama

Szereg wyzwań

Do głównych zadań nowego wiceprezesa ma należeć „wsparcie transformacji cyfrowej polskich firm oraz działanie związane z budowaniem w społeczeństwie wiedzy o higienie cyfrowej”.

„W dobie dynamicznego rozwoju cyfrowej gospodarki (a także Związku Cyfrowa Polska) potrzebujemy ambasadorów, którzy pomogą wzmocnić głos branży cyfrowej w kraju” – czytamy w oficjalnym komunikacie na platformie LinkedIn.

Czytaj też

Reklama

IT Fitness Test

Związek Cyfrowa Polska to powstała w 2005 roku branżowa organizacja pracodawców mająca charakter non-profit. Zrzesza ona największe firmy IT i RTV działające w Polsce. Wśród licznych działań Cyfrowej Polski znajduje się m.in. organizacja IT Fitness Test, czyli testu umiejętności cyfrowych wśród uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Więcej na ten temat pisaliśmy na łamach CyberDefence24 m.in. w tym tekście.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama