Reklama

Polityka i prawo

Zmiany w rządzie. Poznaliśmy nazwisko nowego ministra rozwoju i technologii

Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii/gov.pl
Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii/gov.pl

Nowym ministrem rozwoju i technologii zostanie Piotr Nowak - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Tym samym zapowiadane zmiany w rządzie stają się faktem.

Na popołudniowej konferencji prasowej premier powiedział, że we wniosku skierowanym do prezydenta zaproponował zmianę na stanowisku ministra rozwoju i technologii. Szefem resortu będzie Piotr Nowak - wiceminister finansów w latach 2015-2020, a ostatnio doradca szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie.

To bardzo dobrze znana mi osoba, ponieważ pracowaliśmy razem w Ministerstwie Finansów, a teraz przyjeżdża specjalnie, aby tę funkcję objąć, z USA, z instytucji międzynarodowych.

powiedział premier Mateusz Morawiecki o Piotrze Nowaku

Od czasu gdy z rządu odwołany został prezes Porozumienia Jarosław Gowin, który był wicepremierem oraz ministrem pracy, rozwoju i technologii, obowiązki ministra pełnił tu premier Morawiecki.

To jedynie cześć zmian, jakie zostały przeprowadzone w rządzie. Jak poinformował premier, nowym ministrem rolnictwa i wicepremierem zostanie Henryk Kowalczyk; Anna Moskwa będzie ministrem klimatu; Kamil Bortniczuk - sportu i turystyki, a Grzegorz Puda - funduszy i polityki regionalnej.

O godz. 17 prezydent Andrzej Duda dokona wnioskowanych przez premiera zmian w rządzie.

SZP/PAP


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama