Reklama

Polityka i prawo

Zmiana zasad weryfikacji konta na YouTube. Jakie zmiany czekają twórców?

fot. StockSnap / pixabay
fot. StockSnap / pixabay

YouTube ogłosił zmiany w zasadach przyznawania statusu użytkownika zweryfikowanego. Nowy system zaostrza dotychczasowe reguły i już od października oznaczenie będzie powiązane z liczbą subskrybentów danego konta. 

Należąca do Google'a platforma wideo zapowiedziała, że będzie "traktować priorytetowo weryfikację obiecujących kanałów, które mają jasno zdefiniowaną potrzebę wskazania swojej autentyczności". Obecnie każdy kanał, który może pochwalić się liczbą 100 tys. obserwujących, może otrzymać status zweryfikowanego - przekazał  serwis CNet.

Zmieni się również wygląd plakietek informujących o statusie zweryfikowanym - nie będzie ona już wyświetlana w formie "haczyka" oznaczającego konto ze statusem potwierdzonym. "Z badań dowiedzieliśmy się, że widzowie bardzo często interpretowali "haczyk" jako oznakę naszej promocji oznaczonych nim treści, nie zaś jako potwierdzenie tożsamości konta" - napisał na blogu firmy menedżer produktu YouTube Jonathan McPhie.

Zapowiedzi wywołały niezadowolenie wśród niektórych twórców przedstawiających swoje nagrania wideo w serwisie. Według nich YouTube wycofał ich status zweryfikowanych kont po ustaleniu nowych zasad. Platforma oficjalnie jednak zdementowała tego rodzaju doniesienia na swoim profilu na Twitterze.

CNet wskazał, że zmiany w polityce YouTube'a dotyczącej statusu zweryfikowanych kont zbiegają się w czasie z serią doniesień o skandalach dotyczących niewłaściwie działających mechanizmów rekomendowania treści na platformie, które miały m.in. promować materiały o charakterze ekstremistycznym czy krzywdzące dzieci.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama