Reklama

Polityka i prawo

Złodzieje kabli telekomunikacyjnych zatrzymani przez policję. Wyrządzili straty o wartości blisko 100 tys. zł

Autor. Polska Policja/Twitter

Policja w Żarach (woj. lubuskie) zatrzymała złodziei kabli telekomunikacyjnych, których działalność spowodowała straty o wartości niemal 100 tys. zł. - przekazała Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Reklama

Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 44- i 24-lat oraz 27-letnia kobieta. Wszyscy usłyszeli po 15 zarzutów.

Reklama

"Za kradzież kabli, a tym samym spowodowanie zakłóceń działania linii telekomunikacyjnych może im grozić do 8 lat więzienia, a także obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody" – przekazała Berestecka.

Do zatrzymań doszło w pierwszej połowie kwietnia br. Najpierw policjanci przy trasie Tuplice - Łazy zatrzymali na gorącym uczynku 27-latkę i 24-latka oraz zabezpieczyli narzędzia używane przez nich do kradzieży kabli. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze dotarli do 44-latka podejrzanego o udział w procederze.

Reklama

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani w krótkich odstępach czasu w okresie od stycznia do kwietnia 2022 r. 15-krotnie ukradli kable telekomunikacyjne na terenie powiatu żarskiego. Uzyskany z nich miedziany drut sprzedawali w punktach skupu złomu.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama