Reklama

Polityka i prawo

Wyciekły dane obywateli. Francuski MSZ zaatakowany

Fot. skeeze/Pixabay
Fot. skeeze/Pixabay

Hakerzy wykradli dane obywateli ze strony francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych - informują przedstawiciele władzy.

Incydent budzi pytania na temat bezpieczeństwa stron internetowych francuskiego rządu. Resort od razu starał się uspokoić obywateli podkreślając, że skradzione informacje nie są wrażliwe, a korzystanie ze strony nie stanowi już zagrożenia.  

W specjalnym oświadczeniu odnoszącym się do naruszenia przedstawiciele władzy stwierdzili: „Dane osobowe przesłane podczas rejestracji na platformie Ariane zostały skradzione. Informacje te mogą zostać wykorzystane do celów przestępczych. Nie zawierają one jednak poufnych danych finansowych lub informacji mogących ujawnić miejsca docelowe pobytu obywatela”.

Strona (www.ariane.fr) została utworzona w 2010 roku, aby umożliwić obywatelom francuskim otrzymywanie aktualizacji dotyczących bezpieczeństwa podczas wyjazdu i pobytu za granicą. Obecnie użytkownicy korzystający z witryny mają „pozostać w kontakcie dla własnego dobra”. Na razie nie zidentyfikowano konkretnej grupy hakerów odpowiedzialnych za incydent.  

Reklama

Komentarze

    Reklama