Reklama

Polityka i prawo

Wybory do Kongresu bez incydentów bezpieczeństwa

Fot. MotionStudios/Pixabay
Fot. MotionStudios/Pixabay

Specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa USA nie zauważyli żadnej złośliwej aktywności, która byłaby wymierzona we wtorkowe wybory do Kongresu.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformował we wtorek, że nie było żadnych zgłoszeń dotyczących incydentów, które mogłyby mieć wpływ na proces wyborczy. Wskazano jedynie na niewielką aktywność w zakresie sondowania online, jednak działania te nie zostały powiązane ze złośliwymi aktorami.

Nie wykryto również żadnych prób związanych z przeprowadzeniem rozproszonych ataków typu DDoS na rządowe lub stanowe strony internetowe, które na bieżąco ogłaszały wstępne wyniki wyborów. Tego typu incydenty mógłby spowodować przeciążenie witryny i jej czasowe wyłączenie.

Urządzenia wchodzące w skład infrastruktury wyborczej w dniu wyborów wykazywały normalną aktywność w całym kraju i nie były dotknięte żadną działalnością przestępczą. Zauważono pewne przypadki dezinformacji, związane głównie z rozprzestrzenieniem błędnej informacji w mediach społecznościowych, jednak nie powiązano ich z działalnością konkretnych zagranicznych aktorów.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego utworzył specjalny portal internetowy – Nation Cybersecurity Situational Awarness – aby urzędnicy państwowi oraz dostawcy technologii wyborczych wymieniali się informacjami podczas kampanii.

Komentarze