Polityka i prawo

Wróci Ministerstwo Cyfryzacji?

cieszyński Cyber24 Day
Fot. CyberDefence24

W ostatnim czasie wiele mówiło się o rekonstrukcji rządu i powrocie Ministerstwa Cyfryzacji. Czy rzeczywiście są takie plany? Do sprawy w rozmowie z CyberDefence24.pl odniósł się minister Janusz Cieszyński z KPRM, sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Podczas Cyber24 Day mieliśmy okazję porozmawiać z ministrem Januszem Cieszyńskim, który odniósł się do medialnych doniesień dotyczących planów przywrócenia na nowo resortu cyfryzacji jako odrębnego ministerstwa.

Przedstawiciel kancelarii premiera skomentował również proces legislacyjny dotyczący projektu nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, która jest długo wyczekiwana przez branżę.

Czytaj też

Jak informowaliśmy, w czwartek 6 października br. nowy tekst projektu (złożony 5 października br.) został wycofany z rozpatrywania przez Stały Komitet Rady Ministrów na wniosek ministra cyfryzacji.

Ponadto, rząd opracował projekt ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w internecie. Z założenia ma chronić nieletnich przed nieodpowiednimi dla nich treściami. Co konkretnie planuje KPRM? W jakie narzędzia zamierza wyposażyć rodziców?

Odpowiedzi w poniższym wideo:

YouTube cover video

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze

    Czytaj także