Reklama

Polityka i prawo

Wróci Ministerstwo Cyfryzacji?

cieszyński Cyber24 Day
Autor. CyberDefence24

W ostatnim czasie wiele mówiło się o rekonstrukcji rządu i powrocie Ministerstwa Cyfryzacji. Czy rzeczywiście są takie plany? Do sprawy w rozmowie z CyberDefence24.pl odniósł się minister Janusz Cieszyński z KPRM, sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Reklama

Podczas Cyber24 Day mieliśmy okazję porozmawiać z ministrem Januszem Cieszyńskim, który odniósł się do medialnych doniesień dotyczących planów przywrócenia na nowo resortu cyfryzacji jako odrębnego ministerstwa.

Reklama

Przedstawiciel kancelarii premiera skomentował również proces legislacyjny dotyczący projektu nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, która jest długo wyczekiwana przez branżę.

Czytaj też

Jak informowaliśmy, w czwartek 6 października br. nowy tekst projektu (złożony 5 października br.) został wycofany z rozpatrywania przez Stały Komitet Rady Ministrów na wniosek ministra cyfryzacji.

Reklama

Ponadto, rząd opracował projekt ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w internecie. Z założenia ma chronić nieletnich przed nieodpowiednimi dla nich treściami. Co konkretnie planuje KPRM? W jakie narzędzia zamierza wyposażyć rodziców?

Odpowiedzi w poniższym wideo:

YouTube cover video

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama