Reklama

Polityka i prawo

Rekonstrukcja rządu. Jacek Kurski ma zostać ministrem cyfryzacji?

Autor. CyberDefence24.pl

Jacek Kurski, do niedawna prezes Telewizji Polskiej, ma zostać ministrem cyfryzacji. Jednocześnie ma zostać przywrócony – zlikwidowany w 2020 roku – resort cyfryzacji.

Reklama

Jako pierwsze informację o tym, że Kurski ma zostać ministrem cyfryzacji podało Radio ZET. Potwierdziliśmy tę informację we własnym źródle.

Reklama

Jednocześnie ma powrócić - w ramach rekonstrukcji rządu - Ministerstwo Cyfryzacji, które zostało zlikwidowane w 2020 roku. Przez ostatnie dwa lata Departament Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa działał w strukturach Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Przynajmniej formalnie za cyfryzację państwa był więc odpowiedzialny premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj też

Nagłe odwołanie Kurskiego

Jacek Kurski został odwołany głosami Rady Mediów Narodowych na początku września – w tej sprawie zgodni byli jej wszyscy członkowie (było pięć głosów „za”).

Reklama

Jednocześnie na tym samym posiedzeniu złożono wniosek o powołanie na stanowisko prezesa dotychczasowego członka zarządu TVP – Mateusza Matyszkowicza.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze