Reklama

Polityka i prawo

Ukraina z pakietem wsparcia od UE. Dostała sprzęt

UE Ukraina
Autor. Dusan_Cvetanovic/Pixabay

Ukraina pozyskała najnowocześniejszy sprzęt telekomunikacyjny dzięki unijnemu programowi. Trafi on do Krajowej Sieci Telekomunikacyjnej i wzmocni infrastrukturę naszego wschodniego sąsiada. 

Reklama

W ramach unijnego projektu EU4DigitalUA Państwowa Służba Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy (SSSCIP) otrzymała najnowocześniejszy sprzęt na potrzeby Krajowej Sieci Telekomunikacyjnej (KST). Mowa o m.in. zasilaczach, routerach, oprogramowaniu oraz innych rozwiązaniach, które pozwolą na wzmocnienie ukraińskiej KST – wskazano w komunikacie.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nawet w czasie wojny

To szczególnie istotne w przypadku podnoszenia przez Kijów odporności infrastruktury w całym kraju, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi przez Rosję. Liczne ataki rakietowe i operacje dronów skutkują zniszczeniem elementów sieci, dlatego tak cenne jest wsparcie w ich odbudowie. 

Jak zaznaczył Oleksandr Potii, wiceszef SSSCIP, otrzymany dzięki UE sprzęt pozwoli rozwijać KST nawet w czasie wojny. Pakiet wsparcia sprawi, że ukraińskie władze oraz instytucje będą dysponowały niezawodną i niezakłóconą komunikacją. Pozwoli to na zachowanie ciągłości wypełniania obowiązków i świadczenia usług publicznych dla obywateli oraz firm. 

Czytaj też

UE będzie wspierała Ukrainę

„Unia Europejska jest nadal zdecydowana wspierać Ukrainę w tych trudnych czasach wojny. Nasze wsparcie rozciąga się na kluczowy obszar cyberbezpieczeństwa poprzez sztandarowy program EU4DigitalUA. Pracując ramię w ramię z Ukrainą, dążymy do wzmocnienia jej infrastruktury cyfrowej, ochrony krytycznych zasobów informacyjnych oraz ochrony dobrobytu obywateli. Nadal będziemy wspólnie budować bezpieczną i odporną cyfrową przyszłość Ukrainy i Unii Europejskiej" –  komentuje  sprawę w komunikacie SSSCIP Xavier Camus, delegat UE w Ukrainie. 

Materiał wideo dotyczący pakietu wsparcia UE dla Ukrainy:

YouTube cover video

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze (1)

  1. Krzysztof33

    No i OK, kontynuujmy, aż Rosja padnie :)

Reklama