Reklama

Polityka i prawo

The future is data. Dyskusja o otwartych danych

fot. Chris Liverani/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Chris Liverani/ Unsplash/ Domena publiczna

9 listopada 2021 r. odbędzie się druga międzynarodowa konferencja o otwieraniu danych – „The Future is data. Przyszłość to dane”. 

Wydarzenie odbędzie się online. Weźmie w nim udział 20 prelegentów – polskich i zagranicznych ekspertów, doświadczonych praktyków i entuzjastów otwierania danych.

Uczestnicy konferencji przekonają się o potencjale wykorzystania open data w innowacyjnych usługach i produktach. Poznają też efekty ich otwierania i wymiany w Polsce i na świecie. 

O czym będą dyskutowali prelegenci?

Co mają wspólnego otwarte dane ze sztuczną inteligencją i nowymi technologiami? Jak cyfryzować polskie rejestry handlowe i otwierać kolejne dane? To tylko niektóre tematy, jakie omówimy na konferencji.

Prelegenci i paneliści poruszą też m.in. zagadnienia Europejskiej strategii w zakresie danych, opowiedzą o nowych modelach wymiany danych w kontekście Data Governance Act oraz planach Komisji Europejskiej w zakresie działań legislacyjnych i pozalegislacyjnych dotyczących zarządzania danymi i ich wymianą. Zaprezentują ponadto dobre praktyki w wykorzystywaniu danych. Partnerzy projektu „Otwarte dane plus” zaprezentują efekty swoich prac, czyli nowe bazy, które zostały lub wkrótce zostaną udostępnione przez API do nieograniczonego wykorzystywania w aplikacjach i usługach.

"Dane stały się jednym z najważniejszych zasobów współczesnej gospodarki i siłą napędową transformacji cyfrowej. Zwiększanie liczby oraz podnoszenie jakości danych dostępnych do ponownego wykorzystywania w państwie i gospodarce stanowi jeden z priorytetów rządu. Serdecznie zapraszam do udziału w międzynarodowej konferencji o otwartych danych" – komentuje minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Konferencja „The future is data. Przyszłość to dane” odbędzie się online 9 listopada 2021 r. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Umożliwia jednak aktywny udział poprzez zadawanie pytań, czy możliwość kontaktu z innymi uczestnikami. Pełna transmisja będzie dostępna dla wszystkich na stronie dane.gov.pl oraz na profilu Otwarte Dane na Facebooku.

Organizatorem wydarzenia jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Redakcja CyberDefence24.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze