Reklama

Polityka i prawo

Thales rozszerza swoją ofertę w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

Fot. Heidi1980/Wikipedia Commons/CC 3.0
Fot. Heidi1980/Wikipedia Commons/CC 3.0

Trwający 15 miesięcy proces przejęcia Gemalto przez Thales wart 4,8 mld euro zakończył się stworzeniem nowej pod względem skali grupy i światowego lidera w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, zatrudniającego 80 tys. osób. 

Thales będzie w stanie wdrażać technologie leżące u podstaw kluczowego łańcucha decyzyjnego przedsiębiorstw, instytucji i rządów. Wykorzystując doświadczenie i technologie Gemalto, Thales będzie opracowywał bezpieczne rozwiązania, dzięki którym sprosta głównym wyzwaniom stojącym przed współczesnymi społeczeństwami. Do takich zadań należy m.in. bezzałogowe zarządzanie ruchem lotniczym, bezpieczeństwo danych i sieci, ochrona przed cyberatakami na lotniskach i transakcjach finansowych.

Połączenie Thales i Gemalto tworzy światowej klasy lidera ze spektakularnym portfelem cyfrowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Są one oparte na takich technologiach, jak tożsamość cyfrowa, biometria, ochrona danych oraz cyberbezpieczeństwa. Thales zapewni sprawną reakcję na potrzeby klientów, w tym dostawców infrastruktury krytycznej, takich jak banki, operatorzy telekomunikacyjni, agencje rządowe, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i inne branże.

Badania i rozwój: wymyślanie świata jutra

80 tys. pracowników Thales i Gemalto podziela pasję do zaawansowanych technologii. Trzon nowej grupy stanowią ośrodki naukowo badawcze (R&D) liczące 3 tys. naukowców i 28 tys. inżynierów zajmujących się badaniami i rozwojem. Thales od dziesięcioleci rozwija najnowocześniejsze technologie pozwalające sprostać potrzebom najbardziej wymagających klientom na całym świecie. Dziś Grupa stała się gigantycznym laboratorium, które opracowuje technologie przyszłości, z portfelem 20,5 tys. patentów, z których ponad 400 zostało zarejestrowanych w samym tylko 2018 roku.

Synergie technologiczne

Kompetencje nowego Thalesa obejmą wszystkie ogniwa kluczowego łańcucha decyzyjnego funkcjonującego w dzisiejszym, wzajemnie powiązanym i podatnym na zagrożenia świecie; będą pozwalać na budowanie programów, przetwarzanie danych, wspieranie decyzji w czasie rzeczywistym oraz kompleksowe zarządzanie siecią.

Z rocznym budżetem w wysokości 1 mld euro przeznaczonym na samofinansujące się badania i rozwój, Grupa będzie wprowadzać innowacyjne rozwiązania na swoich kluczowych rynkach. Będzie korzystać z wiedzy specjalistycznej w zakresie Internetu Rzeczy, Big Data, sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa. Pierwsze projekty obejmą następujące sektory:

  • Bankowość: analiza Big Data
  • Obrona: biometria
  • Lotnictwo i kosmonautyka: zarządzanie ruchem bezzałogowym
  • Transport naziemny: Internet Rzeczy
  • Kosmos: Internet Rzeczy
  • Telekomunikacja : analiza Big Data

Powiększona globalna marka

Po przejęciu Gemalto powstanie jeden z siedmiu globalnych oddziałów Thales, pod nazwą Digital Identity and Security (DIS). Gemalto będzie współpracować ze wszystkimi cywilnymi i wojskowymi klientami Grupy i znacząco wzmocni jej obecność przemysłową w 68 krajach. Thales znacznie rozszerzy swoją działalność w Ameryce Łacińskiej (2.500 pracowników, wzrost z 600), potroi swoją obecność w Azji Północnej (1.980, z 700), Azji Południowo-Wschodniej (2.500, z 800) i Indiach (1.150, z 400) oraz Ameryce Północnej (6.660 pracowników, wzrost z 4. 600).

Dzięki Gemalto, światowemu liderowi w dziedzinie identyfikacji cyfrowej i ochrony danych, Thales nabył zestaw wysoce komplementarnych technologii i kompetencji w zakresie zastosowań na wszystkich naszych pięciu rynkach redefiniowanych jako rynek lotniczy, kosmiczny, transport naziemny, bezpieczeństwo cyfrowe oraz obronność i bezpieczeństwo. Są to inteligentne technologie, które pomagają ludziom dokonywać najlepszych wyborów w decydującym momencie. Przejęcie jest punktem zwrotnym dla 80 tys. pracowników Grupy. Razem tworzymy giganta w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, z możliwością konkurowania we wszystkich światowych ligach

Patrice Caine - prezes i dyrektor generalny Thales
Reklama

Komentarze

    Reklama