Reklama

Polityka i prawo

Szefowa technologii blockchain w JPMorgan odchodzi, by założyć własną firmę

Fot. Håkan Dahlström/Flickr/CC 2.0
Fot. Håkan Dahlström/Flickr/CC 2.0

Szefowa działu zajmującego się badaniami i wdrażaniem technologii blockchain w JPMorgan, Amber Baldet, opuszcza finansowego giganta i planuje założyć własną firmę - poinformowała agencja Reutera.

Po odejściu ze stanowiska, na którym Baldet pracowała przez sześć ostatnich lat, zastąpi ją dotychczasowa menedżerka produktu wyższego szczebla, Christine Moy, która pracowała w zarządzanym przez Baldet dziale.

Jak powiedziała rzeczniczka JPMorgan, Jessica Francisco, "Amber jest niezwykle utalentowana i pomogła nam zbudować wyjątkowy zespół. Szanujemy jej decyzję o rozpoczęciu pracy nad własnym przedsięwzięciem i życzymy jej wszystkiego najlepszego".

Blockchain początkowo był technologią, która służyła wyłącznie do obsługi transakcji kryptowalutowych za pomocą zdecentralizowanych baz danych. Banki i inne wielkie korporacje coraz częściej jednak próbują znaleźć drogi dla jej potencjalnego zastosowania w procesach obsługi transakcji finansowych, jak i np. do weryfikacji tożsamości cyfrowych. Zdaniem ekspertów z dziedziny, blockchain może pomóc znacznie uprościć niektóre procesy biznesowe, a także obniżyć koszty ich obsługi (jak to ma miejsce w przetwarzaniu danych o transakcjach finansowych).

JPMorgan wykorzystuje technologię blockchain w usługach dla biznesu, takich jak Quorum. Amber Baldet przewodziła pracom nad rozwojem tego produktu. Christine Moy z kolei, która zastąpi swoją byłą szefową, odpowiedzialna była za wdrażanie produktów blockchain w usługach dla rynków kapitałowych.

Zdaniem serwisu TechCrunch, odejście Baldet z JPMorgan to kolejny dowód na zwiększający się trend odpływu talentów z sektora finansowego do technologicznego, gdzie utalentowani inżynierowie i menedżerowie mają większe możliwości rozwoju kariery.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama