Polityka i prawo

SMS-y dotyczące koronawirusa nie dochodzą do obywateli. Ministerstwo Zdrowia wskazuje przyczynę

Fot. MaxPixel/CC0
Fot. MaxPixel/CC0

Brak możliwości wysyłania wiadomości SMS zawierających informacje na temat koronawirusa Ministerstwo Zdrowia tłumaczy awarią u operatora sieci komórkowej. Resort o problemach poinformował za pomocą oficjalnego konta na Twitterze.

Ministerstwo nie przedstawiło jednak żadnych szczegółów dotyczących incydentu. Brakuje informacji o jakim operatorze jest mowa oraz co się konkretnie wydarzyło. Jak ustalił serwis Telepolis, problem prawdopodobnie nie dotyczy żadnego z dużych operatorów, takich jak Orange, Plus, czy T-Mobile, ponieważ nie wykryto u nich awarii lub innych kłopotów ze świadczeniem usług. 

Wpis Ministerstwa Cyfryzacji wywołał falę krytyki aktywnych użytkowników Twittera pod adresem resortu. Część z nich obawia się o bezpieczeństwo swoich danych osobowych, wskazując na niezadowalającą jakość świadczonych przez ministerstwo usług. Pojawiają się również opinie o tym, że rzekome problemy z wysyłaniem powiadomień są próbą ukrycia rzeczywistej liczby zakażeń w Polsce. Przypomnijmy, że zgodnie z danymi udostępnionymi dzisiaj przez resort zdrowia w kraju potwierdzono 757 zakażeń koronawirusa.

Komentarze