Reklama

Polityka i prawo

Rozprawa Bankmana-Frieda. Były szef FTX nie przyznaje się do winy

Autor. Fot. Cointelegraph/ Wikimedia commons/ CC BY 3.0

W połowie grudnia informowaliśmy o zatrzymaniu Sama Bankmana-Frieda, byłego szefa giełdy kryptowalut FTX. Początek 2023 roku przynosi doniesienia z pierwszej rozprawy Bankmana przed federalnym sądem na Manhattanie.

Reklama

Założyciel giełdy kryptowalut -  która w listopadzie ogłosiła niewypłacalność, doprowadzając w ten sposób do straty miliardów dolarów u inwestorów - nie przyznaje się do postawionych mu zarzutów. O jakich zarzutach mowa?

Reklama

Zarzuty

Reklama

Portal Politico wymienia m.in. oszustwo elektroniczne oraz pranie brudnych pieniędzy.

Jak wskazała prokurator federalna, Danielle Sassoon „Bankman-Fried nadzorował szeroko zakrojone oszustwo, które wykorzystało miliardy dolarów w aktywach kryptograficznych klientów FTX, aby wesprzeć jego fundusz hedgignowy".

Jeśli zarzuty się potwierdzą, Bankmanowi grozi nawet kilkanaście lat więzienia. Ostateczne decyzje sądu poznamy prawdopodobnie w drugiej połowie tego roku.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama