Reklama

Polityka i prawo

Rosja zablokowała stronę internetową powiązaną z Nawalnym

Fot. Serj Tyaglovsky/Unsplash/Domena publiczna
Fot. Serj Tyaglovsky/Unsplash/Domena publiczna

Rosyjski nadzorca komunikacyny zablokował stronę internetową służącą do budowania silnej opozycji dla partii rządzącej przed wyborami. Portal stanowi jedną z inicjatyw wroga politycznego Putina.

Od dawna dużo mówi się o wysiłkach Władimira Putina, którego celem jest zneutralizowanie lidera opozycji – Aleksieja Nawalnego. Warto przypomnieć, że jest on zdeterminowanym wrogiem politycznym prezydenta Rosji, który został aresztowany tuż po powrocie z Niemiec w styczniu tego roku.  

Blokada strony internetowej

Tym razem rosyjskie władze zablokowały stronę internetową „Smart Voting”, która jest jedną z inicjatyw zespołu Aleksieja Nawalnego. Witryna funkcjonuje od 2018 roku i ma na celu budowanie poparcia dla kandydatów, którzy mają największe szanse na pokonanie rządzącej partii Jedna Rosja w zbliżających się wyborach – pisze AP News. 

Za blokadę odpowiedzialna jest federalna służba Roskomnadzor, która nadzoruje technologie informacyjno-komunikacyjne oraz środki masowego przekazu w Rosji.

W uzasadnieniu powiedziano, że inicjatywa Nawalnego „jest wykorzystywana do kontynuowania działalności i organizowania imprez organizacji ekstremistycznej”.

Stanowi to kolejny krok w kierunku ograniczenia wpływów opozycjonisty. W czerwcu wyrokiem sądu zdelegalizowano założoną z inicjatywy Nawalnego Fundację Walki z Korupcją, a sieć jej biur regionalnych uznano za organizacje ekstremistyczne – podkreśla AP News.

Usługa Smart Voting jest powszechnie dostępna również w formie aplikacji, ale Google i Apple otrzymali ostrzeżenie o możliwości nałożenia na nich kary, jeśli nie zostanie usunięta z ich sklepów.

Z kolei Putin podejmuje wszelkie wysiłki, aby utrzymać swoją władzę, co potwierdza fakt podpisanej w ubiegłym roku reformy konstytucyjnej, pozwalającej mu na potencjalne utrzymanie władzy aż do 2036 roku.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze