Reklama

Polityka i prawo

Restrukturyzacja rządu pogrzebie Ministerstwo Cyfryzacji?

Fot. Kancelaria Premiera/Flickr/Domena publiczna
Fot. Kancelaria Premiera/Flickr/Domena publiczna

Restrukturyzacja rządu to moment na wszelkiego rodzaju spekulacje odnośnie stanowisk ministerialnych czy ewentualnych zmian w strukturach resortów. Jedną z plotek, która wraca niczym bumerang jest rozwiązanie Ministerstwa Cyfryzacji i wcielenie go do struktur innego resortu.

Jednym z pomysłów, które mają być obecnie rozważane jest wcielenie resortu cyfryzacji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz stworzenie w nim sekretarza stanu odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo.

Warto podkreślić, że jest to już kolejny raz, kiedy powracają plotki o rozwiązaniu Ministerstwa Cyfryzacji. Praktycznie przy każdej restrukturyzacji rządu, mówi się, że resort prowadzony przez Marka Zagórskiego miałby zostać zlikwidowany. Jak dotąd plotki okazały się nieprawdziwe, jak będzie tym razem? 

Ewentualna decyzja o przeniesieniu tak licznych kompetencji do MSWiA byłaby dziwna biorąc pod uwagę stale zwiększająca się rolę cyfryzacji nie tylko w życiu każdego obywatela, ale przede wszystkim wyzwania, przed jakimi stoi obecnie Polska. Ministerstwo poza kwestiami cyberbezpieczeństwa, czuwaniem nad wprowadzaniem sieci 5G do Polski  zajmuję się również sprawami ochrony dzieci w sieci czy tworzeniem cyfrowej administracji.

Reklama

Komentarze

    Reklama