Reklama

Polityka i prawo

Putin: Rosja przekazuje USA informacje na temat cyberataków

Fot. The Russian Presidential Press and Information Office/Wikimedia Commons/CC 4.0
Fot. The Russian Presidential Press and Information Office/Wikimedia Commons/CC 4.0

- Rosja przekazuje USA informacje w odpowiedzi na zapytania Waszyngtonu na temat cyberataków, a sama nie otrzymuje odpowiedzi - powiedział w środę prezydent Władimir Putin na konferencji prasowej w Genewie po rozmowach z przywódcą USA Joe Bidenem.

Putin oświadczył, że według źródeł amerykańskich największa liczba cyberataków na świecie pochodzi z USA. - Trzeba odrzucić wszelkie insynuacje, a na poziomie ekspertów, usiąść i pracować - dodał Putin. Jak relacjonował, „w zasadzie porozumieliśmy się w tej sprawie; Rosja jest do tego gotowa”.

Rosyjski przywódca opisywał, że nie odczuwał podczas rozmów „żadnej wrogości”, a „Rosja i USA są nastawione na rozwiązywanie problemów”. Dodał, że „rozmowy były konstruktywne”.

Putin złożył propozycję USA ws. cyberprzestępczości

Kilka dni temu informowaliśmy, że prezydent Rosji Władimir Putin zadeklarował, że Kreml jest skłonny przeprowadzić ekstradycję cyberprzestępców do USA, ale tylko wtedy, gdy Waszyngton zrobi to samo w stosunku do Moskwy.

Joe Biden miał natomiast odpowiedzieć, że jest „otwarty” na propozycję złożoną przez Rosję, lecz nie oznacza to, iż wyraził zgodę na „wymianę więźniów”, jak interpretują to media i opinia publiczna – podkreślił doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan.

Źródło:PAP

Komentarze