Reklama

Polityka i prawo

Poznaj techniki przeciwnika w cyberprzestrzeni. Exatel zaprasza na webinarium

Fot. Dodlive.mil/Domena publiczna
Fot. Dodlive.mil/Domena publiczna

MITRE ATT&CK to globalnie dostępna baza wiedzy o taktyce i technikach przeciwnika oparta na obserwacjach w świecie rzeczywistym.  Jest ona wykorzystywana jako podstawa do rozwoju konkretnych modeli zagrożeń i metodologii w sektorze prywatnym, publicznym oraz w całej branży związanej z cyberbezpieczeństwem. Exatel organizuje webinarium na temat bazy wiedzy MITRE ATT&CK. Jest ono dostępne dla każdego.

Jest to jeden z najciekawszych istniejących projektów cyberbezpieczeństwa. Składa się m.in z olbrzymiej bazy danych opisującej wszystkie znane zachowania, narzędzia i strategie używane przez hakerów. Od konstrukcji złośliwego oprogramowania, przez znane strategie ataków APT, do cyklu życia różnego rodzaju zautomatyzowanych ataków na infrastrukturę. 

Exatel zaprasza na webinarium, podczas którego zostanie wyjaśnione, w jaki sposób można wykorzystać strukturę MITRE ATT&CK do codziennej pracy w cyberbezpieczeństwie. Eksperci Exatela pokażą jak używać  omawiane narzędzie do sprawdzenia podatności naszej sieci, do ochrony przed atakiem oraz do budowy systemu wykrywania zagrożeń.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się  

–  czym jest framework MITRE ATT&CK,

–  czym są taktyki i techniki stosowane przez atakujących

–  jak zastosować ATT&CK w codziennym życiu bezpiecznika

Mitre Att@ck staje się jednym z podstawowych narzędzi w arsenale ekspertów cyberbezpieczeństwa. Zespół EXATEL SOC i wiele innych teamów cyber oszczędza wiele czasu i energii, korzystając z wiedzy zgromadzonej w bazie Mitre Att&ck. Serdecznie zapraszam na webinarium, na którym pokażę, jak to działa w praktyce. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam również na naszą konferencję EXATEL Security Days 2019, na której będziemy o tym rozwiązaniu rozmawiać.

Paweł Krawczyk - Kierownik ds. Usług Zaawansowanych, EXATEL

Exatel zaprasza na kolejną edycję Exatel Security Days

AK/Exatel

Reklama

Komentarze

    Reklama