Reklama

Polityka i prawo

"Polska staje się hubem cyfrowym Europy Środkowo-Wchodniej". 3 mld dol. inwestycji Microsoft i Google

fot. piqsels / domena publiczna
fot. piqsels / domena publiczna

Polska staje się hubem cyfrowym Europy. Microsoft i Google jako partnerzy Chmury Krajowej zadeklarowali łącznie 3 mld dolarów inwestycji w Polsce w najbliższych latach - napisał w środę na Twitterze Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju.

"@Google i @Microsoft jako partnerzy strategiczni @ChmuraKrajowa, @PKOBP i @Grupa_PFR zadeklarowali łącznie 3 mld USD inwestycji w Polsce w najbliższych latach. Polska staje się hubem cyfrowym Europy Śr.-Wchodniej" - napisał szef PFR na Twitterze.

Informację o inwestycji Google w Polsce, której wartość może sięgać 1,5-2 mld dolarów podał w środę "Puls Biznesu". Według gazety jej rozruch planowany jest na początek 2021 r.

Z kolei Microsoft podpisał w maju z Operatorem Chmury Krajowej porozumienie, dzięki któremu w Polsce powstanie regionalny hub technologiczny, czyli pierwszy region przetwarzania danych tej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycja ma być warta miliard dolarów.

Chmura Krajowa powstała z inicjatywy PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju w lutym 2019 roku. Obok usług chmurowych, świadczy też m.in. usługi doradcze związane z procesem transformacji cyfrowej z wykorzystaniem chmury obliczeniowej. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama