Reklama

Polityka i prawo

Paweł Lewandowski podsekretarzem stanu w departamencie cyfryzacji KPRM

Autor. Cyfryzacja KPRM/gov.pl

Paweł Lewandowski objął stanowisko podsekretarza stanu w Departamencie Cyfryzacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To efekt decyzji premiera Mateusza Morawieckiego.

Reklama

"Minister Lewandowski będzie odpowiadał za cyfryzację w ramach Krajowego Planu Odbudowy oraz za realizację zadań w zakresie europejskich i międzynarodowych regulacji cyfrowych" - wskazuje KPRM w komunikacie.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak przypomina Kancelaria Premiera, Paweł Lewandowski jest menedżerem z doświadczeniem w zakresie regulacji, innowacji i polityki cyfrowej. "Absolwent UKSW, Szkoły Głównej Handlowej oraz Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Ukończył program Executive MBA organizowany przez Stanford Research Institute International i Queen Hedvig Academy w zakresie zarządzania innowacją (Innovation Managment)" - czytamy. 

W swoim CV ma także stanowisko podsekretarza stanu w MKiDN (w latach 2017-2020). Był wtedy odpowiedzialny za legislację krajową i unijną, politykę audiowizualną, cyfryzację oraz przemysły kreatywne. 

"W swojej pracy skupiał się na ochronie wolności słowa, znowelizował ustawę >>prawo prasowe<<, gdzie zliberalizował obowiązek autoryzacji cytowanych wypowiedzi, likwidując przepisy karne dotyczące tej kwestii. Reprezentował Polskę w pracach nad dyrektywą o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym i doprowadził m.in. do wprowadzenia zapisów, gwarantujących możliwość dalszego udostępniania treści w serwisach społecznościowych przez zwykłych użytkowników. Prezentował również polskie stanowisko w sprawie dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych, której celem było harmonizowanie prawa w zakresie udostępniania treści na platformach internetowych i w mediach tradycyjnych" - wskazuje KRPM, przedstawiając doświadczenie Pawła Lewandowskiego.

Ponadto, nowo wybrany podsekretarz stanu w departamencie cyfryzacji Kancelarii Premiera był członkiem Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. "Koordynował działania resortu i instytucji podległych w ramach realizacji zadań wynikających z POPC. W tym czasie MKiDN zrealizowało projekty o wartości około 320 mln zł m.in. w zakresie digitalizacji zbiorów kultury i wykorzystania do tego procesu sztucznej inteligencji" - czytamy w komunikacie.

Warto także podkreślić, że Paweł Lewandowski był w latach 2021-2022 dyrektorem naczelnym w KGHM Polska Miedź (lata 2021-2022). W trakcie pełnienia tej funkcji odpowiadał za projekty strategiczne. "Doprowadził do nawiązania przez KGHM współpracy z globalnym liderem technologii tzw. małych reaktorów modułowych (SMR) firmą NuScale - efektem porozumienia ma być uruchomienie pierwszego w Polsce reaktora w 2029 roku" - zwraca uwagę KPRM.

Na podstawie informacji prasowej

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama