Reklama

Polityka i prawo

Nowe regulacje Facebooka względem zdjęć zawierających przemoc

fot. TheDigitalArtist / pixabay
fot. TheDigitalArtist / pixabay

Facebook zaostrza zasady dotyczące umieszczania na platformie treści związanych z samobójstwem i zakazuje umieszczania zdjęć i obrazów samookaleczeń - podała agencja Reutera.

Serwis zmienia reguły wobec narastającej krytyki sposobu, w jaki media społecznościowe radzą sobie z przemocą i potencjalnie niebezpiecznymi treściami.

Wszelkie treści związane z samookaleczeniem będą trudniejsze do wyszukania także na Instagramie, nie będą też wyświetlane w zakładce "eksploruj". Wcześniej również Twitter ogłosił, że treści związane z samookaleczeniem nie będą już zgłaszane jako naruszające zasady serwisu, by nie stygmatyzować tematów samobójstwa.

Facebook poinformował o wprowadzeniu zmian w Światowym Dniu Zapobiegania Samobójstwom, który przypada 10 września. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) każdego roku popełnia samobójstwo 8 milionów ludzi - co 40 sekund umiera jedna osoba.

Reuters przypomina, że Facebook stworzył zespół moderatorów, którzy śledzą treści pod kątem transmisji aktów przemocy oraz samobójstw. Serwis współpracuje z co najmniej pięcioma firmami zewnętrznymi w co najmniej ośmiu krajach - przypomniał Reuters.

Według agencji w zeszłym miesiącu Amazon zapowiedział, że będzie podsuwał numery telefonów zaufania klientom, których wyszukiwania na stronie mogą być kojarzone z próbami samobójczymi, a Google, Facebook i Twitter stworzyły specjalne infolinie dla użytkowników wyszukujących termin "samobójstwo".

Źródło:PAP

Komentarze