Reklama

Polityka i prawo

Najlepsza firma hostingowa w Polsce stawia na cloudhosting!

fot. nazwa.pl
fot. nazwa.pl

Hosting w chmurze jest rozwiązaniem korzystnym dla każdego użytkownika, przede wszystkim ze względu na szybkość działania i bezpieczeństwo. Dzięki technologii cloudhostingu taka usługa jest niezawodna, a odpowiednia ochrona infrastruktury zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa danych. Jeśli jeszcze dodamy, że świadczy go nazwa.pl, wybrana przez ekspertów najlepszą firmą hostingową w Polsce to mamy komplet argumentów żeby po niego sięgnąć.

Dlaczego warto wykorzystać jego możliwości?

Hosting w chmurze stale zyskuje na popularności, jednak wciąż wiele osób zastanawia się, czy inwestować w tego typu rozwiązanie. Niesłusznie, ponieważ poza już wspomnianymi korzyściami trzeba też podkreślić skuteczność cloudhostingu w zapobieganiu zagrożeniom internetowym, w szczególności przeciwdziałaniu atakom DDoS.

Czym jest cloudhosting?

Cloudhosting, czyli hosting w chmurze, to nowoczesne rozwiązanie, które przewyższa tradycyjny hosting, w którym wiele stron WWW obsługiwanych jest na pojedynczym serwerze. W hostingu w chmurze strony internetowe obsługiwane są równocześnie na kilkuset serwerach, dzięki czemu niezależnie od pory dnia i nocy wszystkie działają z maksymalną możliwą szybkością.

Cloudhosting w nazwa.pl wykorzystuje nowoczesne dyski Intel Optane oraz procesory serwerowe Intel Xeon, pracujące z wysoką częstotliwością taktowania zegara 5 GHz. Dzięki zastosowaniu wspomnianej technologii cloudhostingu obciążenie generowane przez użytkowników odwiedzających strony WWW nie wpływa na spowolnienie pracy stron lub ich niedostępność. Dzieje się tak, ponieważ ruch generowany przez użytkowników jest przekierowywany do najmniej obciążonego w danym momencie serwera w klastrze. Tym samym pełne zasoby serwera są dostępne przez cały okres świadczenia usługi, nawet w godzinach największego obciążenia.

Rozdzielaniem przychodzących zapytań o strony WWW zajmują się urządzenia zwane load balancerami, a decyzje podejmowane są w czasie tysięcznych części sekundy.

Czy cloudhosting zapewnia odpowiednią szybkość?

Firma nazwa.pl jest jedynym dostawcą usług cloudhostingu w Polsce. Jak wynika z testów przeprowadzonych przez firmę, różnice w wynikach wydajności pomiędzy serwerami kluczowych dostawców są ogromne.

image
fot. nazwa.pl

 

Współczesne aplikacje, które dostarczają wiele ciekawych funkcjonalności, wiele operacji wykonują „w locie”. Wymagają do tego stosowania najszybszych procesorów oraz bardzo wydajnych dysków. Niestety nie wszyscy usługodawcy w równym stopniu inwestują we własną infrastrukturę.

„Dzięki wymianie serwerów, sklepy obsługiwane przez nazwa.pl działają kilkukrotnie szybciej niż na hostingu w innych firmach konkurencyjnych. Ta sama aplikacja PrestaShop, jak pokazały powyższe testy, może działać nawet 10 razy szybciej po przeniesieniu jej do nazwa.pl z serwerów home.pl, dhosting.pl, czy mydevil.net. Warto więc przed zakupem hostingu porównać nie tylko cenę, ale przede wszystkim szybkość działania oferowanych usług.” – mówi Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl.

Wyniki wskazujące na przewagę technologiczną nazwa.pl osiągnięto też w testach WordPressa.

image
fot. nazwa.pl

 

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i stabilność usług świadczonych w chmurze to podstawa. Jednak równie ważna jest odporność na awarie sprzętu. W cloudhostingu nie jest to problemem, ponieważ kiedy wystąpi awaria, zapytania o strony internetowe zostaną po prostu automatycznie przekierowane przez load balancery do pozostałych, stale działających, maszyn.

Wszystkie elementy chmury nazwa.pl są zduplikowane, począwszy od torów zasilania, przez zasilacze w każdym urządzeniu, sieć, aż po load balancery, sterujące pracą wszystkich serwerów. Macierze RAID, synchronizujące dane pomiędzy sobą, zapewniają możliwość szybkiego powrotu do działania w przypadku dużych awarii dyskowych. Kopie zapasowe przechowywane w innych Data Center stanowią żelazne zabezpieczenie na wypadek awarii nośników danych w podstawowych i zapasowych macierzach.

Każda usługa świadczona przez nazwa.pl ma zapewnione zasoby na serwerze, gwarantujące jej funkcjonowanie przez 99,9% okresu abonamentowego. Te zasoby są wymienione w parametrach bezpieczeństwa, a ich wartości zostały określone na podstawie stałego monitoringu serwerów i umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie aplikacji.

Usługi cloudhostingu realizowane są zgodnie z systemem zarządzania bezpieczeństwem informacji, co zostało potwierdzone przez urząd certyfikacji DEKRA wydanym certyfikatem ISO 27001:2017. Stanowi to gwarancję wdrożenia przez nazwa.pl odpowiednich procedur bezpieczeństwa oraz realizowania najwyższych standardów organizacyjnych i technicznych.

Firma nazwa.pl w 2018 roku uruchomiła własne Scrubbing Center. To specjalna infrastruktura służąca do analizy danych ruchu sieciowego w celu wykrywania niebezpieczeństw oraz odfiltrowywania   zagrożeń w działaniu usług świadczonych przez firmę. Ochrona obejmuje w szczególności eliminację ataków typu DDoS oraz ataków wolumetrycznych, polegających na wysycaniu technicznych możliwości łącza internetowego. Ponadto, za pomocą WAF (Web Application Firewall) oraz IDS/IPS (Intrusion Detection System / Intrusion Prevention System), nazwa.pl chroni usługi hostingowe swoich klientów przed atakami celowanymi w aplikacje służące do budowy stron WWW.

Jeśli chcesz przenieść swoje usługi do nazwa.pl, zamów 30-dniowy okres testowy. W tym czasie z najwyższej jakości usług hostingowych skorzystasz bezpłatnie.

Firma hostingowa roku

Inwestycje w infrastrukturę i dostarczanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych pozwoliły na przyznanie firmie nazwa.pl nagrody dla najlepszej firmy hostingowej w Polsce – IT Champion 2020. To uhonorowanie nazwa.pl, dokonane przez ekspertów z branży technologicznej stanowi potwierdzenie, że dbałość o najwyższy poziom jakości usług przekłada się na wymierne korzyści dla klientów firm hostingowych.

Materiał przygotowany we współpracy z nazwa.pl

Komentarze