Reklama

Polityka i prawo

Michał Wiśniewski wiceministrem rozwoju i technologii

Autor. Ministerstwo Rozwoju i Technologii (@MRiTGOVPL)/Twitter

Michał Wiśniewski został nowym wiceministrem rozwoju i technologii - poinformował PAP resort. Dotychczas Wiśniewski był m.in. zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Reklama

Jak przekazał PAP resort, 7 lutego 2022 r. minister rozwoju i technologii Piotr Nowak wręczył Michałowi Wiśniewskiemu "akt powołania go przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii".

Reklama
Reklama

Nowy wiceminister rozwoju i technologii jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, IESE Business School University of Navarra oraz studiów menedżerskich MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował na stanowiskach doradczych i zarządczych - w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ministerstwie Środowiska, Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwie Cyfryzacji - wskazało MRiT.

Czytaj też

W latach 2020 - 2022 oraz 2018-2019 Wiśniewski był zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), odpowiedzialnym za departamenty: innowacji, teleinformatyki, strategii i analiz, rozwoju rynków rolnych, wparcia eksportu oraz fnansowo-kięgowy. "Jest współtwórcą strategii KOWR oraz strategii promocji polskiej żywności za granicą" - dodano. Jest też członkiem Giełdowej Rady Rynków Rolnych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Od 2019 r. Wiśniewski jest członkiem Rady Nadzorczej Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach. W latach 2017–2018 był dyrektorem departamentu zrównoważonego rozwoju i współpracy międzynarodowej w Ministerstwie Środowiska.

Michał Wiśniewski jest też współautorem Polityki Sztucznej Inteligencji Państwa, liderem Grupy Internetu Rzeczy w Polsce, współautorem Raportu Internet Rzeczy w Polsce.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Źródło:PAP

Komentarze