Reklama

Polityka i prawo

MEiN: twitterowe konto wiceministra edukacji i nauki przejęte przez hakerów

Fot. Gov.pl
Fot. Gov.pl

Twitterowe konto wiceministra edukacji i nauki Włodzimierza Bernackiego zostało przejęte przez hakerów. W tej sprawie zostały już podjęte odpowiednie kroki prawne - poinformowało w czwartek MEiN.

"Twitterowe konto wiceministra edukacji i nauki Włodzimierza Bernackiego zostało przejęte przez hakerów. W tej sprawie zostały już podjęte odpowiednie kroki prawne" - poinformowała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska.

Włodzimierz Bernacki jest senatorem, w listopadzie 2020 r. został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Pełni tę funkcję także po utworzeniu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

To nie pierwszy przypadek w którym na koncie w mediach społecznościowych ważnej postaci obozu rządzącego pojawią się dziwne, kontrowersyjne wpisy. Podejrzenie pada od razu na hakerów, co jeżeli znajdzie potwierdzenie w dalszym przebiegu śledztwa wskazuje na bardzo słabe zabezpieczenia stosowane przez polityków. Część osób wskazuje jednak, że na kontach w mediach społecznościowych politycy sami wypisują głupoty, a potem starają się to tłumaczyć przejęciem konta.

AK/PAP

image

Komentarze