Reklama

Polityka i prawo

List kongresmena do Zuckerberga. Chodzi o Threads

Autor. Ian Hutchinson/Unsplash

Republikański przedstawiciel Izby Reprezentantów Jim Jordan zwrócił się do Marka Zuckerberga z prośbą o przekazanie dokumentów dotyczących moderowania treści na platformie Threads.

Reklama

Moment publikacji listu nie jest przypadkowy. Wszystko dzieje się w momencie, gdy administracja amerykańskiego prezydenta musi tłumaczyć się z kontaktów z przedstawicielami platform technologicznych w sprawie informacji na temat ich usług.

Reklama

Wezwanie Jordana to również pokłosie decyzji amerykańskiego sędziego federalnego, który na początku lipca wydał orzeczenie w sprawie nakazu ograniczenia komunikacji urzędników administracji prezydenta Bidena z właścicielami mediów społecznościowych .

Działanie polityka zmierza do tego, aby najnowszą platformę Mety obowiązywało to samo prawo, które dotyczy pozostałych Big Techów.

Reklama

Czytaj też

Twitter w tle

W liście, do którego dotarło CNBC , Jordan napisał, że „Threads budzi poważne obawy, ponieważ jest reklamowany jako rywal Twittera Elona Muska, który spotkał się z politycznymi prześladowaniami ze strony administracji Bidena po zaangażowaniu w wolność słowa".

Pisząc o „prześladowaniach Twittera" Jordan wskazał na artykuł „Wall Street Journal" , w którym poinformowano o tym, że m.in. Federalna Komisja Handlu wezwała Twittera do przekazania wewnętrznej komunikacji firmy, a także prywatnej komunikacji Muska. Więcej na ten temat pisaliśmy też na łamach CyberDefence24 .

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama