Reklama

Polityka i prawo

Kolejne firmy dołączyły do globalnego porozumienia. Giganci razem na rzecz cyberbezpieczeństwa

Fot. typographyimages/Pixabay
Fot. typographyimages/Pixabay

Do porozumienia globalnych firm na rzecz wzmocnienia cyberbezpieczeństwa dołączyły 4 nowe podmioty. Dzięki rozszerzeniu sygnatariuszami zobowiązania jest już obecnie 111 przedsiębiorstw. Koncerny zrzeszają się, aby wspólnie działać na rzecz ochrony użytkowników sieci.

Nowymi członkami porozumienia Cybersecurity Tech Accord są Archive360, Exeltek Consulting Group, Indra Minsait i Professional Options.  Ich dołączenie jest świadectwem chęci pogłębienia współpracy między globalnymi podmiotami na rzecz walki z wyzwaniami współczesnego świata.

„Exeltek Consulting Group z dumą podpisuje porozumienie Cybersecurity Tech Accord wraz z innymi organizacjami, które priorytetowo potraktowały swoje zobowiązanie do poprawy cyberbezpieczeństwa. Chętnie nawiążemy współpracę z naszymi partnerami, aby Internet stał się bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich. Dzieląc się wiedzą na temat pojawiających się zagrożeń, angażując się w skoordynowane ujawnianie luk i ulepszając dotychczasowe praktyki, jesteśmy przekonani, że bezpieczniejszy świat znajduje się w naszym wspólnym zasięgu” – stwierdził dyrektor Exeltek Consulting Group Gotham Sharma.

Jak zaznaczył wiceprezes Archive360 Bill Tolson, jego firma z dumą będzie wspierać działania na rzecz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Równocześnie zaznaczył, że skuteczne przeciwstawienie się zagrożeniom będzie wymagało od całej społeczności wzajemnego zaufania oraz współpracy, w tym dzielenia się badaniami i praktykami w celu wypracowania nowych zasad, a także narzędzi realizacji strategii cyberbezpieczeństwa.

Prezes Professional Options Doña Keating również wyraził zadowolenie z dołączenia do Cybersecurity Tech Accord. „Niedostateczne inwestowanie w bezpieczeństwo i brak odpowiednich środków oraz zasobów w odpowiedzi na incydenty jest niestety zbyt powszechne” – zaznaczył przedstawiciel marki. – „Porozumienie przynosi korzyści nie tylko organizacjom, które realizują te cele, ale wszystkim na całym świecie. Jesteśmy dumni z jego podpisania”.

Przez ostatni rok sygnatariusze Cybersecurity Tech Accord połączyli siły, aby wspierać liczne inicjatywy, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa globalnej sieci. Jedną z priorytetowych kwestii podnoszonych przez społeczność koncernów jest potrzeba przyjęcia przez rządy polityki ujawniania luk w zabezpieczeniach. W ramach porozumienia firmy zobowiązały się do wzajemnego informowania o podatnościach, jednak domagają się uregulowania tej kwestii na poziomie państw narodowych.

Sygnatariusze Cybersecurity Tech Accord podkreślają, że istnieją różne podejścia do wdrażania zasad ujawniania luk w zabezpieczeniach. Jednak pomimo, że każde z nich może się różnić, istnieją podstawowe cechy, które powinny stać się powszechnymi praktykami. Dotyczą one:

  • Ustanowienia przejrzystych protokołów w zakresie przetwarzania przychodzących raportów o lukach oraz ich badania;
  • Przydzielania niezbędnych zasobów w celu wdrożenia polityk, które rozwiązują i likwidują luki w zabezpieczeniach;
  • Utrzymania trwałej i skutecznej komunikacji ze wszystkimi zainteresowanymi stronami.

Jako, że Cybersecurity Tech Accord to największa koalicja globalnych firm technologicznych zaangażowanych w poprawę cyberbezpieczeństwa, decyzja o przyjęciu polityki w sprawie luk jest znaczącym krokiem naprzód. Sygnatariusze porozumienia mają nadzieję, że podejmowane przez nich działania zwiększą ogólne bezpieczeństwo w ramach cyberprzestrzeni.

Źródło: Cyber Tech Accord

Reklama

Komentarze

    Reklama