Reklama

Polityka i prawo

Kolejna firma na celowniku UOKiK. To operator giełdy kryptowalut

Fot. UOKiK/materiały prasowe
Fot. UOKiK/materiały prasowe

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wobec kolejnej firmy. Tym razem chodzi o operatora giełdy kryptowalut.

Reklama

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o dwóch decyzjach wydanych przez prezesa UOKiK Tomasza Chróstnego w sprawie spółki Allegro, natomiast na początku stycznia br. opublikowaliśmy news dotyczący [ kary urzędu nałożonej na T-Mobile Polska]. Tym razem zainteresowanie urzędników przykuła działalność Good Solution Investments Limited.

Reklama

Czytaj też

Reklama

UOKiK – po zawiadomieniu przez KNF – wszczął postępowanie w sprawie naruszania zbiorowych interesów konsumentów przez operatora giełdy kryptowalut. Chodzi o podawanie nieprawdziwych informacji o posiadaniu aprobaty KNF. Z informacji podanej przez UOKiK wynika także, że operator nie podlegał nadzorowi i ocenie Komisji.

Kolejnym zarzutem wobec Kanga Exchange jest - niezgodne z prawdą - informowanie klientów o polskim pochodzeniu serwisu.

Czytaj też

„Podawanie takiej informacji mogło wprowadzać konsumentów w błąd co legalności i bezpieczeństwa dokonywanych operacji oraz w sposób nieuprawniony uwiarygadniać przedsiębiorcę na tle innych podmiotów" – poinformował prezes UOKiK.

Co grozi Good Solution Investments Limited? Według informacji opublikowanych na stronie UOKiK może to być kara wynosząca do 10 proc. obrotu firmy. Opisywanej sprawie przygląda się także Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama