Reklama

Polityka i prawo

Japonia stawia na 6G. Nowa sieć w 2030 roku

Fot. TANAKA Juuyoh/Wikipedia Commons/CC 2.0
Fot. TANAKA Juuyoh/Wikipedia Commons/CC 2.0

Japoński rząd zapowiedział, że do lata przedstawi wszechstronną strategię rozwoju technologii mobilnej 6G. Tokio zakłada, że nowe rozwiązania telekomunikacyjne wejdą w życie około 2030 roku i zastąpią 5G, które od wiosny jest dostępne w kraju.

Nad rozwojem 6G będzie debatować specjalna grupa, która rozpocznie prace jeszcze w styczniu. Ich zadaniem będzie opracowanie nie tylko rozwiązań technologicznych, ale również legislacyjnych i ekonomicznych - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych i łączności oraz stanu ds. ubezpieczeń społecznych i systemu numerów identyfikacji podatkowej.

"Płynne zaprezentowanie standardów bezprzewodowej komunikacji przyszłej generacji jest niezbędne dla wzmocnienia konkurencyjności Japonii na arenie międzynarodowej" - powiedziała na konferencji prasowej szefowa resortu komunikacji Sanae Takaichi.

Jak podaje agencja Kyodo pod względem wdrożeń technologii 5G Japonia pozostaje w tyle za Stanami Zjednoczonymi i Koreą Południową. W związku z tym Tokio chce zwiększyć wysiłki w zakresie standaryzacji 6G i opracowania strategii wdrożenia tej technologii.

Według Kyodo sieć 6G będzie zapewniać nie tylko większe prędkości połączeń z internetem niż 5G. Ma też gwarantować niższy pobór energii, większe bezpieczeństwo oraz możliwość podłączania wielu urządzeń. 

Wcześniej prace nad 6G ogłosiły Chiny.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama