Reklama

Polityka i prawo

Izrael zapowiada nową inicjatywę w zakresie cyberobronności

Fot. Torange.biz /CC 4.0
Fot. Torange.biz /CC 4.0

Izrael planuje w przyszłości stworzenie struktury określanej jako „cybertarcza państwa”. Ma ona posłużyć wzmocnieniu odporności kraju na cyberataki hakerów - poinformował w czwartek serwis The Register.

O nowych planach Izraela poinformował powołany na stanowisko szef Narodowego Cyberdyrektoriatu Jigal Unna. Jego zdaniem tarcza ma odpierać ataki ze strony podmiotów prywatnych, jak i państwowych.

Podczas swojego wystąpienia na konferencji Cyber Week w Izraelu Unna poruszył również temat powstania nowych praw z zakresu cyberbezpieczeństwa, które formalizują struktury obronne i definiują zasady współpracy między organizacjami cywilnymi i agencjami rządowymi.

Warto zwrócić uwagę, że tego rodzaju współpraca istnieje już teraz. Unna zapowiedział jednak, że zmiany prawne to długotrwały proces legislacyjny, który ma znowelizować doktrynę cyberobronności kraju i objąć m.in. rozbudowę sieci wymiany informacji przez agencje wywiadu, a także koordynację działań pomiędzy uczelniami wyższymi, przedstawicielami biznesu i administracją, gdy mowa o zagrożeniach cybernetycznych.

Szef Narodowego Cyberdyrektoriatu podkreślił, że decyzje o zmianach w prawie Izraela wynikają ze zrozumienia rosnącej konieczności wzmacniania krajowej cyberobrony. Izrael jego zdaniem pragnie także rozwijać współpracę międzynarodową w tym zakresie, zwłaszcza z uwzględnieniem partnerstwa na rzecz walki z zagrożeniami dla infrastruktury krytycznej.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama