Reklama

Polityka i prawo

Huawei w Brazylii: będzie to niezależna decyzja organów krajowych

fot. Gabriel Heusi/Brasil2016.gov.br / Wikimedia Commons/ CC BY 3.0 BR
fot. Gabriel Heusi/Brasil2016.gov.br / Wikimedia Commons/ CC BY 3.0 BR

Rola Huaweia w lokalnym wdrożeniu technologii łączności nowej generacji 5G będzie niezależną decyzją organów krajowych odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo - poinformował brazylijski regulator telekomunikacji.

Jak pisze agencja Reutera, ryzyko cyberbezpieczeństwa związane z wykorzystaniem chińskiego sprzętu we wdrożeniu łączności nowej generacji będzie rozpatrywane przez doradcę prezydenta Brazylii ds. bezpieczeństwa narodowego.

Według szefa brazylijskiego regulatora telekomunikacyjnego Anatel - Leonarda de Morais, aukcje na częstotliwości 5G w kraju odbędą się w listopadzie i grudniu tego roku. De Morais zapowiedział jednak, że obecnie głównym obszarem zainteresowania Anatela jest rozdzielenie dostępu operatorów usług telekomunikacyjnych do użytkowania określonych częstotliwości, a nie dyskusja na temat sprzętu, jakiego będą używali w budowie swoich sieci.

Anatel zatwierdził zestaw rządowych reguł, który ma stanowić ramy dla brazylijskich aukcji częstotliwości 5G. Obecnie trwają w ich sprawie konsultacje publiczne. Jeśli zapadnie decyzja o ich przyjęciu w obecnie proponowanym kształcie, aukcje częstotliwości 5G w Brazylii będą największymi przeprowadzonymi dotąd na świecie.

Źródło:PAP

Komentarze