Reklama

Polityka i prawo

Hakerskie rozgrywki na Stadionie Narodowym

Fot. Exatel
Fot. Exatel

Exatel po raz pierwszy organizuje otwarte zawody cyberbezpieczeństwa w formule Capture the Flag (CTF). To niepowtarzalna okazja, żeby wziąć udział w hakerskich zmaganiach na Stadionie Narodowym. Zawody te będą częścią czwartej edycji konferencji Exatel Securtity Days.

Każdy uczestnik ESD ma prawo zarejestrować drużynę CTF. Każda drużyna może liczyć do dwóch zawodników. CTF to sprawdzian wiedzy i umiejętności. Ale także dobra okazja do dobrej zabawy i rywalizacji z innymi zespołami. Aby poradzić sobie z zadaniami potrzebna będzie dociekliwość, nieszablonowe myślenie oraz pomysłowość. W trakcie zawodów będzie można sprawdzić swoje praktyczne umiejętności z zakresu inżynierii wstecznej, analizy źródeł czy kryptografii. Z pewnością przyda się także znajomość elementów bezpieczeństwa aplikacji webowych, pisania exploitów oraz znajomość basha, pythona i innych języków skryptowych. Nad merytoryką czuwają eksperci z Security Operations Center EXATEL, którzy na co dzień mierzą się z podobnymi problemami w biznesie oraz sektorze publicznym.

 Dwa etapy zmagań

Zawody składają się z dwóch etapów. Pierwszy to eliminacje, które rozpoczynają się 26 kwietnia i potrwają do 26 maja. Najlepsze sześć zespołów weźmie udział w wielkim finale, który odbędzie się podczas corocznej konferencji EXATEL Security Days. 

Reklama

Komentarze

    Reklama