Reklama

Polityka i prawo

Groził śmiercią ministrom i policjantom. Czeski agresor z Facebooka zatrzymany

Fot. JirkaF/Pixabay
Fot. JirkaF/Pixabay

Czeska policja postawiła w piątek zarzuty młodemu człowiekowi, w związku z publikowaniem w sieci gróźb karalnych pod adresem przedstawicieli rządu. Mężczyzna za pomocą Facebooka otwarcie mówił o „fizycznej likwidacji” ministrów, co było wyrazem jego silnego sprzeciwu wobec wprowadzonych w kraju obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. 

Rzecznik Narodowej Centrali przeciw Przestępczości Zorganizowanej (NCOZ) Jaroslav Ibehej powiedział dziennikarzom, że młody człowiek przyznał się do winy. Grozi mu od 5 do 15 lat więzienia.

Śledczy poinformowali, że między 24 a 31 grudnia mężczyzna groził zamachem na ministrów. Nie jest jasne, których członków gabinetu wziął na cel. Miał także na Facebooku napisać komentarz, w którym groził śmiercią policjantom.

Według Ibeheja młody człowiek wysłał również e-maile z pogróżkami do członka rządu. Rzecznik nie sprecyzował, kto był adresatem tych gróźb.

NCOZ zarzucił autorowi maili i wpisów, który pozostaje na wolności, grożenie przestępstwem o charakterze terrorystycznym oraz grożenie przedstawicielom władz publicznych.

image
Z oferty Sklepu Defence24 - zapraszamy!
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama